Կարինե Հակոբյան. «Սա ո՛չ ֆուտբոլ է, ո՛չ էլ, առավել ևս, շախմատ. սա հիշեցնում է պոկեր, որտեղ կողմերը բլեֆ են անում»
Հուլիսի 12-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության քարտուղար Կարինե Հակոբյանը, անդրադառնալով իշխանություն–ՀԱԿ երկխոսությանը, ասել է.
–Ես սպորտային լեքսիկոն քաղաքականության մեջ չեմ ընդունում, բայց քանի որ դա մեզ մոտ շատ ընդունված է, ապա պետք է ասեմ, որ սրանք ո՛չ ֆուտբոլային, ո՛չ էլ, առավել ևս, շախմատային հարաբերություններ են. սա ավելի շատ հիշեցնում է պոկեր խաղը, որտեղ կողմերը, չունենալով խաղաքարտ, ստիպված են դիմել բլեֆի, և մոլորության մեջ գտնվողն էլ հասարակությունն է։

Карине Акопян: «Это не футбольные и, тем более, не шахматные отношения: это больше напоминает игру в покер, где стороны вынуждены пойти на блеф»
Говоря на сегодняшней встрече с журналистами о диалоге между властями и АНК, секретарь правления партии «Наследие» Карине Акопян заявила:
«Я не признаю спортивного лексикона в политике, но так как это у нас принято, то должна сказать, что это не футбольные и, тем более, не шахматные отношения: это больше напоминает игру в покер, где стороны за неимением игровых карт, вынуждены пойти на блеф, вводя общество в заблуждение».