Լոռու մարզպետն աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրել
Լոռու մարզպետ, ՀՀԿ–ական ԱրամՔոչարյանը, ով այդ մարզը ղեկավարում է 2006–ից, վարչապետ ՏիգրանՍարգսյանինաշխատանքիցազատմանդիմումէներկայացրել: Միաժամանակ նա նաև արձակուրդի դիմում է ներկայացրել, որի պատճառով նրա հրաժարականի հարցը կքննարկվի արձակուրդից վերադառնալուց հետո՝ մոտ մեկ ամիս անց։
Նշենք, որ օրեր առաջ մամուլում լուրեր էին շրջանառվում, որ երբ որոշ ժամանակ առաջ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մեկնել էր Լոռի, նրան դիմավորողների շարքում մարզպետը չի եղել: ՄիքանիօրհետոԱրամՔոչարյանըՏիգրանՍարգսյանինասելէ, թեանձնականգործերովՍանկտ–Պետերբուրգումէր։Սակայնհետոպարզվելէ, որմարզպետնիրականումՎրաստանումէեղել: Տիգրան Սարգսյանն էլ տեղի ունեցածը զեկուցել է ՀՀ նախագահ ՍերժՍարգսյանին, և որոշվել է մարզպետին պաշտոնանկ անել։
Լոռու մարզպետ, ՀՀԿ–ական Արամ Քոչարյանը, ով այդ մարզը ղեկավարում է 2006–ից, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրել: Միաժամանակ նա նաև արձակուրդի դիմում է ներկայացրել, որի պատճառով նրա հրաժարականի հարցը կքննարկվի արձակուրդից վերադառնալուց հետո՝ մոտ մեկ ամիս անց։
Նշենք, որ օրեր առաջ մամուլում լուրեր էին շրջանառվում, որ երբ որոշ ժամանակ առաջ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մեկնել էր Լոռի, նրան դիմավորողների շարքում մարզպետը չի եղել: Մի քանի օր հետո Արամ Քոչարյանը Տիգրան Սարգսյանին ասել է, թե անձնական գործերով Սանկտ–Պետերբուրգում էր։ Սակայն հետո պարզվել է, որ մարզպետն իրականում Վրաստանում է եղել: Տիգրան Սարգսյանն էլ տեղի ունեցածը զեկուցել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին, և որոշվել է մարզպետին պաշտոնանկ անել։

Губернатор Лорийской области подал заявление об отставке
Губернатор Лорийской области, член РПА Арам Кочарян, занимающий этот пост с 2006 года, представил премьер-министру РА Тиграну Саркисяну заявление об отставке. Одновременно с этим он подал и заявление об отпуске, и по этой причине вопрос отставки Кочаряна будет обсуждаться после возвращения из отпуска, примерно через месяц.
Отметим, что днями ранее в прессе распространилась информация о том, что когда некоторое время назад Тигран Саркисян посетил Лорийскую область, в числе встречающих его лиц губернатора не было. Несколько дней спустя Арам Кочарян сказал премьеру, что по личным делам отправился в Санкт-Петербург. Однако затем выяснилось, что губернатор на самом деле был в Грузии. Тигран Саркисян сообщил об этом президенту РА Сержу Саргсяну, и было принято решение уволить губернатора.