Թուրքիայում ձերբակալվել են մի շարք ֆուտբոլային ղեկավարներ
Թուրքական մամուլը հաղորդում է, որ արդեն ավելի քան 40 ֆուտբոլային ղեկավարներ են ձերբակալվել։ Նրանք մեղադրվում են պայմանավորված ֆուտբոլային խաղեր կազմակերպելու մեջ։ Մեղադրյալների թվում են անցած տարվա չեմպիոն «Ֆեներբախչե» ֆուտբոլային ակումբի նախագահը, «Տրապիզոնսպոր» ակումբի նախագահը և այլոք։
Այսօր՝ հուլիսի 11-ին, սկսվել է աղմկոտ ձերբակալությունների երկրորդ ալիքը։ Թուրքական «Հուրիեթը» տեղեկացնում է, որ այսօր առավոտյան Տրապիզոնում ձերբակալվել են գործարար Զեքի Մազլումը, Թուրքիայի ֆուտբոլային ֆեդերացիաների ասոցիացիայի մենեջեր Լևենտ Քիզիլը, «Անակարագյուջու» ակումբի մենեջերն ու թիմի դարպասապահը։
Թուրքիայի վարչապետ Էրդողանն իր հերթին կոչ է արել տեղի ունեցածը մանրամասն հետաքննել և խոստացել է հետաքննությունը վերցնել իր վերահսկողության տակ։

В Турции взяты под стражу президенты нескольких футбольных клубов
Президентам турецких клубов «Фенербахче» и «Трабзонспор» предъявлено официальное обвинение в причастности к договорным матчам.
Как сообщают турецкие СМИ, президент турецкого клуба «Фенербахче» был взят под стражу у себя дома, где полиция провела обыск.
Обыски прошли и в штаб-квартире «Фенербахче», который стал чемпионом Турции в прошлом сезоне. Сообщается, что президент стамбульского клуба Азиз Йылдырым и еще два клубных функционера по-прежнему находятся под арестом.
Утром 11 июля по аналогичному обвинению был взят под стражу президент клуба «Трабзонспор» Садри Шенер.
Ранее сообщалось, что по делу об организации договорных матчей в Турции задержаны около 40 руководителей и администраторов футбольных клубов страны.
В свою очередь, премьер-министр Турции Реджеп Эрдоган призвал провести тщательное расследование случившегося и пообещал взять под свой контроль расследование.