Տիգրան Սեյրանյանը նշանակվել է Չեխիայի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել Աշոտ Հովակիմյանին Չեխիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանի պարտականություններից ազատելու մասին:
Հանրապետության ղեկավարի այլ հրամանագրով, Տիգրան Սեյրանյանը նշանակվել է Չեխիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը` Պրահա):

По указу президента РА Сержа Саргсяна, чрезвычайный и полномочный посол Армении в Чехии Ашот Овакимян отстранен от занимаемой должности.
Согласно другому указу президента РА, чрезвычайным и полномочным послом Армении в Чехии назначен Тигран Сейранян (резиденция в Праге).
Тигран Сейранян назначен чрезвычайным и полномочным послом Армении в Чехии