Այս իշխանությունները ձախողել են, ձախողում են ու շարունակելու են ձախողել կորոնավարակի դեմ պայքարը։ Վարակի տարածման սկզբնական փուլում հանցավոր անգործություն դրսևորեցին․ զբաղված էին ՍԴ-ն գրավելու գործով։
Հետո եկավ դիլետանտ պետական կառավարման և ձախողումները քաղաքացիների վրա գցելու փուլը։
Հիմա նիկոլական իշխանությունը ձախողում է պատվաստումների գործընթացը։ Մենք շատ ցածր մակարդակի վրա ենք համաշխարհային մասշտաբով։ Պատվաստված է մեր քաղաքացիների շուրջ 7 տոկոսը, ինչը աֆրիկյան հետամնաց երկրների ցուցանիշների շարքում է։
Օրվա իշխանությունն այնքան ապաշնորհ է, փնթի ու անպատասխանատու, որ բացի վատ կառավարումից նաև վնասում է մարդկանց։ Հերիք չէ սրանք ձախողել են պատվաստման գործընթացը, դեռ մի բան էլ խնդիրներ են առաջացնում պատվաստվելու գնացողների համար։
Բազմաթիվ ահազանգեր են ստացվում մեր քաղաքացիներից այն մասին, որ պատվաստանյութերի 1-ին դոզան ընդունածների 2-րդ դոզայի ստանալու ժամկետը լրացել է, բայց պատվաստանյութի բացակայության պատճառով մարդկանց առաջարկում են սպասել։
Սա այս իշխանությունների հերթական ձախողումն ու խայտառակությունն է։
Իշխանությունների հերթական խայտառակությունը

Эти власти провалили, проваливают и продолжат проваливать борьбу с коронавирусом. На начальном этапе распространения вируса они проявили преступное бездействие: былизаняты захватом Конституционного суда.
Затем настал этап дилетантского государственного управления и перекладывания на граждан вины за собственные провалы.
Сейчас николовская власть проваливает процесс вакцинации. По показателям вакцинации мы находимся на крайне низком по мировым масштабам уровне. Привиты около 7 процентов наших граждан, что сродни показателю отсталых африканских стран.
Действующая власть настолько бездарна, нерадива и безответственна, что, помимо плохого управления, она также вредит людям. Мало того, что они провалили процесс вакцинации, так они еще и чинят проблемы для желающих привиться.
От наших граждан поступает множество сообщений о том, что получившие первую дозу вакцины не могут получить вторую дозу, несмотря на истечение отведенного срока: из-за отсутствия вакцины людям предлагают подождать.
Очередной позор властей
Эти власти провалили, проваливают и продолжат проваливать борьбу с коронавирусом. На начальном этапе распространения вируса они проявили преступное бездействие: были заняты захватом Конституционного суда.