Ըստ սոցիոլոգի՝ քաղաքական ընտրանին հարստացել է նոր դեմքերով
Այսօր ««Սոցիոմետր» սոցիալական կենտրոնի տնօրեն Ահարոն Ադիբեկյանը, խոսելով արտահերթ ընտրությունների դեպքում հնարավոր թեկնածուների մասին, ասել է, թե հարցումների արդյունքները ցույց են տվել, որ ընտրանին բավական նոսրացել է։
–Եթե 1998թ. նախագահական ընտրություններին իրենց թեկնածությունն էին առաջադրել 21 հոգի, իսկ վարչապետի հարցում շոշոփվում էին մի քանի տասնյակ անուններ, ապա այժմ որպես նախագահի թեկնածու տրվել է 14 անուն, իսկ վարչապետի՝ ընդամենը 19–ը,–նշել է սոցիոլոգը։
Այս հարցմամբ, ըստ բանախոսի, քաղաքական ընտրանի են մուտք գործել Երևանի քաղաքապետ  Կարեն Կարապետյանը, ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Կարապետյանը և «Վիվասել–ՄՏՍ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը՝ որպես վարչապետի թեկնածուներ։

Политическая элита Армении пополнилась новыми лицами - Агарон Адибекян
Говоря  сегодня в пресс-клубе «Энаран» о кандидатах в случае, если в Армении состоятся внеочередные парламентские и президентские выборы, директор центра социологических исследований «Социометр», социолог Агарон Адибекян отметил, что по результатам опросов, политическая элита довольно поредела.
«Если в президентских выборах 1998 года на пост президента Армении свою кандидатуру выставил 21 человек, а на пост премьера указывались несколько десятков кандидатов, то в ходе опроса были 14 кандидатов в президенты и  лишь 19 –на пост премьера», – заявил социолог.
Как показал опрос, в политическую элиту вошли и мэр Еревана Карен Карапетян, руководитель администрации президента РА Карен Карапетян, генеральный директор «VivaCell MTS» Ральф Йирикян, как кандидаты на пост премьер-министра республики.