Ռուսական Sputnik–ի եւ RT–ի գլխավոր խմբագիր Մարգարիտա Սիմոնյանի խոսքերը իրարանցում են առաջացրել թուրքական լրատվամիջոցներում եւ սոցցանցերում։
Թուրքական լրատվամիջոցները Մարգարիտա Սիմոնյանի՝ «Ռոսսիա 1»–ով արած հայտարարությունները ամոթալի են անվանել։
Մարգարիտա Սիմոնյանն իր հայտարարության մեջ նշել էր, որ Արարատը Հայաստանի գլխավոր խորհրդանիշն է, իսկ Կարսը պետք է վերադարձվի ՌԴ–ին։
Մարգարիտա Սիմոնյանի խոսքերը Արարատի և Կարսի մասին կատաղեցրել են թուրքերին

Слова главного редактора российских сетевых изданий «Sputnik» и «RT» Маргариты Симоньян вызвали ажиотаж в турецких СМИ и социальных сетях.
Турецкие СМИ, в частности, назвали высказывания Маргариты Симоньян на государственном телеканале «Россия 1» постыдными.
Так, Маргарита Симоньян в своем заявлении отметила, что Арарат – это главный символ Армении, и что Карс должен быть возвращен России.
Слова Маргариты Симоньян об Арарате и Карсе вызвали ажиотаж в турецких СМИ и соцсетях