Ահարոն Ադիբեկյան. «Երկխոսության անմիջական բանակցությունների մասին խոսք լինել չի կարող»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ պատասխանելով «7օր»–ի հարցին՝ ի՞նչ է կարծում՝ ի՞նչ պիտի ասի այսօր Լևոն Տեր–Պետրոսյանը ՀԱԿ հանրահավաքում՝ հաշվի առնելով այն, որ նախորդ հանրահավաքը պետք է ջրբաժան լիներ, բայց այդպես էլ չեղավ, «Սոցիոմետր» ՀԿ նախագահ, սոցիոլոգ Ահարոն Ադիբեկյանն ասել է, որ երկխոսության բանակցությունների մասին խոսք լինել չի կարող:
–Խոսում են լրատվամիջոցների ձևով: Իսկ անմիջական բանակցությունների մասին խոսք լինել չի կարող: Մոտակա կարգով երկխոսություն չկա, քանի որ երկխոսության թեմա չկա։ Նրանց թեման և ծրագրերը հակադիր են,–ասել է նա:

Агарон Адибекян: «О непосредственных переговорах не может быть и речи»
Отвечая на вопрос «7or» о том, о чем должен будет говорить лидер АНК Левон Тер-Петросян на сегодняшнем митинге, если учитывать то, что предыдущий митинг должен был стать днем водораздела, но этого так и не произошло, социолог, руководитель центра «Социометр» Агарон Адибекян заявил, что о переговорах по диалогу не может быть и речи.
«Говорят через прессу. О непосредственных переговорах не может быть и речи. В ближайшем будущем диалога не будет, поскольку нет темы для него. Их темы и программы взаимопротиворечащие», - отметил социолог.