Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի՝ հոկտեմբերի 1-ի hրամանագրով Միքայել Արզումանյանը Արցախի Հանրապետության նախագահի գլխավոր խորհրդական է նշանակվել։
Նա մինչ այս զբաղեցնում էր Պաշտպանության բանակի հրամանատարի պաշտոնը և սեպտեմբերի 11-ին ազատման դիմում էր գրել։
ՊԲ նախկին հրամանատարը նշանակվել է Արայիկ Հարությունյանի գլխավոր խորհրդական

Экс-командующий Армией обороны Арцаха генерал-лейтенант Микаэл Арзуманян назначен главным советником президента Арцаха Араика Арутюняна.
Соответствующий указ опубликован на сайте Арутюняна в пятницу.
Генерал Арзуманян был освобожден от должности командующего армией 11 сентября.
Он возглавил армию 27 октября 2020 года, на заключительном этапе 44-дневной войны, после тяжелого ранения Джалала Арутюняна.
Генерал Микаэл Арзуманян стал главным советником Араика Арутюняна