Նիկոլ Փաշինյանի չարագույժ հայտարարության մասին
Գորիս-Կապան ռազմավարական ճանապարհահատվածը շարունակում է փակ մնալ։ Շրջափակման մեջ են հայտնվել այդ հատվածի հայկական գյուղերը։
Շատ խորհրդանշական է, որ այս ամենը տեղի է ունենում «Խաղաղության դարաշրջանի» մասին ճամարտակումների ֆոնին։
Դատելով տեղեկատվական հոսքերից՝ այս ամենը դեռ ծաղիկներն են։ Բանն այն է, որ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հայտարարեց, որ Թուրքիայից դրական ազդակներ է ստացել ու դրանք գնահատելուց հետո դրականով կպատասխանի։ Փաստորեն Ադրբեջանն ու Թուրքիան մտրակի ու բլիթի քաղաքականություն են վարում Հայաստանի նկատմամբ։ Ադրբեջանը ճանապարհ է փակում (ի դեպ, նիկոլենք էլ ճանապարհ փակելով Հայաստանը գրավեցին), Թուրքիան՝ դրական ազդակ հղում։
Այս ամենը նշանակում է, որ սարսափելի իրադարձություններ են սպասվում Հայաստանի համար, քանզի 2020-ի սեպտեմբերի 27-ից առաջ էլ նույն Նիկոլ Փաշինյանը խոսում էր Ադրբեջանից եկող դրական ազդակների մասին, կառուցողական որակում Իլհամ Ալիևի վարքագիծն ու խոսում Ադրբեջանի ժողովրդին բավարարելու իր պատրաստակամության մասին․․․

О зловещем заявлении Никола Пашиняна
Участок Горис-Капан стратегической важной дороги продолжает оставаться закрытым. В окружении оказались армянские села на данном участке.
Весьма символично, что всё это происходит на фоне разглагольствований об «Эпохе мира».
Судя по информационным потокам, всё это лишь цветочки. Дело в том, что Никол Пашинян сегодня заявил, что они получили из Турции позитивные сигналы, и после их анализа он ответит на них в позитивном ключе. Фактически, Азербайджан и Турция проводят в отношении Армении политику кнута и пряника. Азербайджан перекрывает дорогу (кстати, николовцы тоже захватили Армению, перекрывая дороги), а Турция – посылает позитивный сигнал.
Всё это означает, что Армению ждут кошмарные развития, так как до 27-го сентября 2020-го Никол Пашинян тоже говорил о позитивных сигналах из Азербайджана, называл Ильхама Алиева конструктивным деятелем и говорил о своей готовности удовлетворить народ Азербайджана.