Լիբիայի ապստամբները հայտանել են Քադաֆիի գեներալներից մեկի գերեվարման մասին
Ինչպես հաղորդում է «The Guardian»–ը, լիբիական Միսուրատի ապստամբները, որոնք գրոհով շարժվում են դեպի Զլիտան քաղաք՝ գերեվարել են կառավարական բանակի գեներալ Աբդուլ Նաբիհա Զայիդային։
Ապստամբների տվյալներով՝ քաղաքացիական պատերազմի սկզբից ի վեր այդ գեներալը գլխավորում էր Միսուրատում կառավարական զորքերի ստորաբաժանումները, իսկ այդ քաղաքի գրավումից հետո սկսել էր զբաղվել Զլիտանայի պաշտպանությամբ։
–Նա մեր մոտ է։ Նրան լավ են հետևում,–ասել է Միսուրատում գերիների համար պատասխանատու Մոհամեդ Ֆրերը։
Նրա խոսքերով՝ գեներալի հետ զրուցում են ապստամբների ռազմական հետախուզության ներկայացուցիչները, որից հետո նրան կտեղափոխեն գերիների համար նախատեսված բանտ։
Զայիդային նաև իր խնդրանքով ինսուլին են տվել, քանի որ գեներալը տառապում է շաքարախտով։

Ливийские повстанцы сообщили о захвате одного из командующих ливийской армии, верной режиму Муаммара Каддафи, передает «BBC Russian».
По их словам, они взяли в плен генерала Абдула Нибиха Заида в среду ночью близ города Злитан, где шли тяжелые бои.
Генерал Заид координировал передвижение танков в районе города Мисурата, где за минувшие два месяца погибли сотни человек.
Повстанцы продолжают наступление на города Злитан и Брега. Ливийское государственное телевидение выступило с призывом к добровольцам вступать в армию.
Повстанцы в Ливии захватили генерала сил, верных Каддафи