30.000-ից ավելի մուրճասեր սյունեցիները թող պատրաստ լինեն ինքնագոյատևման «մարտերի»
Սյունիքի ինքնապաշտտպանության գինը 5 համայնքապետերից 4-ի նկատմամբ քաղաքական վրեժխնդրության արդյունք հանդսացող քրեական հետապնդումներն են։
4-ից 2-ը կալանավորված են, 1-ը՝ ձերբակալված, 1-ի կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ դատարանի որոշումը կլինի այսօր։
Արձանագրենք նաև՝
Սյունիքի ինքնապաշտպանությունը շարունակվում է։
Այս անգամ Սյունիքը պաշարել փորձող ադրբեջանաթուրքական տանդեմի և երկրի ներսում գտնվող պետությունն ատողների դեմ։
Ի լրումն՝
30.000-ից ավել մուրճասեր Սյունեցիները, ովքեր մոլորություն ունեցան իրենց երեխաների ճակատագիրը տնօրինելու իրավունք տալ անսուրբներին, թող պատրաստ լինեն ինքնագոյատևման «մարտերի»։
Հ․Գ․ Սև լճի տարածքից անհետացած զինծառայողների որոնողական աշխատանքները մինչև այս պահը որևէ արդյունք չեն տվել։

Пусть более 30 000 жителей Сюника – любителей молотка будут готовы к «битвам» за собственное существование
Зафиксируем:
Цена самообороны Сюника – являющиеся результатом политической мести уголовные преследования в отношении 4 из 5 руководителей общин области.
При этом 2 из 4 арестованы, 1 – задержан, решение суда об избрании в отношении еще 1 меры пресечения в виде заключения под стражу будет оглашено сегодня.
Зафиксируем также:
Самооборона Сюника продолжается.
На этот раз – против пытающегося взять в осаду Сюник азербайджано-турецкого тандема и против находящихся внутри страны ненавидящих государство.
В дополнение к сказанному:
Пусть более 30 000 жителей Сюника – любителей молотка, которые в заблуждении предоставили право распоряжаться судьбой своих детей людям, для которых нет ничего святого, будут готовы к «битвам» за собственное существование.