Պետության բռնաբարման օրը՝ հուլիսի 5
Երբ խոսվում է Հայաստանում կլանաօլիգարխիկ համակարգի, պետական ինստիտուտների այլասերման, ընտրակեղծիքների, իշխանության ու բիզնեսի սերտաճման և այլ բացասական երևույթների մասին, ապա այդ ամենի հիմքում 1995թ․ հուլիսի 5–ին կեղծիքներով պարտադրված սահմանադրությունն է։
Ուշագրավ է, որ մինչև հիմա հուլիսի 5–ը ՀՀ պետական տոների ցանկում է մնացել։ Օրացույցում կարմիրով նշված այդ օրը սև օրեր, ամիսներ ու տարիներ ապահովեց մեր երկրի համար, բայց մնաց տոնական։
Հուլիսի 5–ը տոն է, որը մեզ հետ չէ։ Դա միայն օրվա իշխանության համար է տոն։
Ներկա իշխանությունները հուլիսի 5–ի սահմանադրության հիմնադիրների արտադրական թափոնն են կամ էլ մետաստազը։ Շատ խորհրդանշական է, որ ընտրակեղծիքների հիմնադիր–մենեջերն այսօր դատական համակարգում զբաղեցնում է առանցքային պաշտոն։ «Օրենքի և իրավունքի դիկտատուրան» հենց գլխավոր ընտրակեղծարարով պետք է իրականացվի․․․
Հայաստանին նոր Սահմանադրություն է պետք, պետական կառավարման այլ համակարգ, նոր գաղափարներ, օրը տոնի վերածելու նոր մթնոլորտ։

5 июля – день надругательства над государством
Когда говорится о кланово-олигархической системе, извращении государственных институтов, избирательных фальсификациях, сращивании власти и бизнеса и других негативных явлениях в Армении, то нужно понимать, что в основе всего этого лежит навязанная 5 июля 1995 года посредством фальсификаций конституция.
Примечательно, что 5-ое июля до сих пор остается в списке государственных праздников РА. Отмеченный в календаре красным этот день обеспечил нашей стране черные дни, месяцы и годы, но продолжил оставаться праздничным.
5-ое июля – праздник, который не с нами. Он – праздник лишь для действующей власти.
Нынешние власти – производственные отходы основателей конституции 5-го июля или их метастазы. Весьма примечательно, что менеджер-основатель избирательных фальсификаций сегодня занимает ключевую позицию в судебной системе. «Диктатура закона и права» именно посредством главного фальсификатора и должна реализовываться…
Армении нужны новая Конституция, другая систем государственного правления, новые идеи и атмосфера по превращению этого дня в праздник.