Հայաստան կժամանի Ֆրանսիայի Համագործակցության հարցերով նախարարը
Հունիսի 16-ից 17-ը պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Ֆրանսիայի Համագործակցության հարցերով նախարար Անրի դը Ռենկուրը (Henri de Raincourt)։ Այցի ընթացքում Ֆրանսիացի նախարարը կհանդիպի Հանրապետության Նախագահին և Արտգործնախարարին, ծաղկեպսակ կդնի Ցեղասպանության զոհերի հուշարձանին, ինչպես նաև կայցելի Խոր Վիրապ և Մատենադարան։

Министр по вопросам сотрудничества Франции прибудет в Армению
16-17 июня с официальным визитом в Армению прибудет министр Франции по сотрудничеству Анри де Ренкур.
В ходе визита министр встретится с президентом и министром иностранных дел РА, возложит венок к мемориалу памяти жертв Геноцида армян в Цицернакаберде, посетит Хор Вирап и Матенадаран.