ՆԱՏՕ–ի ռազմաօդային ուժերը վերսկսել են Տրիպոլիի ռմբակոծությունը
Ինչպես հաղորդում է «Agence France-Presse» գործակալությունը, այս գիշեր եռօրյա դադարից հետո ՆԱՏՕ–ի ռազմաօդային ուժերը վերսկսել են Տրիպոլիի ռմաբակոծությունները։
Գործակալության ներկայացուցիչները, որոնք գտնվում են Տրիպոլիում, հայտնում են, թե ժամը 23։30–ի սահմաններում երկու հզոր պայթյուն է տեղի ունեցել Տրիպոլիի կենտրոնական մասում։
Լիբիայի պետական «Jana» լրատվական գործակալությունը հայտնել է, որ գիշերը հասցված օդային հարվածները ուղղված են եղել Տրիպոլի հարավ–արևմտյան հատվածում գտնվող Քելաթ ալ–Ֆերիան շրջանի վրա։
Տեղեկատվական գործակալության հաղորդագրության համձայան՝ ռմբակոծության հետևանքով բնակելի տներ են այրվել, մի քանի մարդ էլ վնասվածքներ է ստացել։ Վիրավորների թվի մասին ոչինչ չի հաղորդվում։

Авиация НАТО в ночь на среду, 15 июня, возобновила бомбардировки Триполи после трехдневного перерыва, сообщает «Lenta.ru» со ссылкой на «Agence France-Presse» и на на собственных корреспондентов в столице Ливии. Сотрудники агентства рассказали о двух мощных взрывах, произошедших около 23:30 по местному времени в центральной части Триполи.
Ливийское государственное информагенство «Jana» сообщило, что авиаудары в ночь на 15 июня были нанесены по району Келат аль-Ферьян на юго-западе Триполи. В результате бомбардировки загорелись жилые дома и несколько человек получили ранения. Число раненых агентство «Jana» уточнять не стало.
Авиация НАТО возобновила бомбардировки Триполи