Հայոցյանը հաստատել է ՀՀՇ–ից Արարատ Զուրաբյանի և Հրաչյա Հակոբյանի դուրս գալը
ՀՀՇ վարչության փոխնախագահ Վահագն Հայոցյանը «7օր»–ի հետ զրույցում հաստատել է այսօր առավոտյան տարածված այն լուրը, թե ՀՀՇ վարչության անդամներ Արարատ Զուրաբյանը և Հրաչյա Հակոբյանը Հայոց համազգային շարժում կուսակցությունից դուրս գալու դիմում են ներկայացրել։
Վ. Հայոցյանը նշել է, որ այդ դիմումները երեկ բավական ուշ են ներկայացվել՝ 20։00–ից հետո։ Իսկ թե ո՞րն է եղել նման քայլի պատճառը, նա տեղյակ չէ։
ՀՀՇ վարչության փոխնախագահն ընդգծել է նաև, որ իրենց կուսակցության համագումարից հետո՝ վերջին մեկ տարվա ընթացքում, ՀՀՇ–ից դուրս գալու 12 դիմում է ներկայացվել, իսկ շուրջ 300–ն էլ՝ ընդունվելու։

Ваагн Айоцян подтвердил информацию о выходе Арарата Зурабяна и Грачьи Акопяна из состава АОД
Вице-председатель правления Армянского общенационального движения (АОД) Ваагн Айоцян в беседе с «7or» подтвердил распространенную сегодня утром информацию о том, что члены АОД Арарат Зурабян и Грачья Акопян подали заявление о выходе из состава АОД.
Айоцян отметил, что эти заявления вчера были поданы поздно –после 20:00.
Он добавил, что не в курсе того, в чем была причина такого решения.
Как отметил Ваагн Айоцян, после съезда их партии, в течение текущего года, было подано 23 заявлений о выходе из состава АОД и около 300 –о вступлении.