Այսօր Մոսկվայում կկայանա Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը
Այսօր Մոսկվայում կկայանա ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը։
Հիշեցնենք, որ Էդվարդ Նալբանդյանի, Սերգեյ Լավրովի և Էլմար Մամեդյարովի մոսկովյան հանդիպումը համարվում է Կազանում հունիսի 25–ին նախագահներ Սարգսյանի, Մեդվեդևի և Ալիևի հանդիպման նախապատրաստությունը։
Նշենք նաև, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները տարածաշրջան կատարած այցի ժամանակ նշել էին, թե այս հանդիպման ժամանակ քննարկվելու է կարգավորման սկզբունքների վերջնական տարբերակը, որը Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահներին կներկայացվի Կազանի հանդիպման ժամանակ։
Նրանք նշել էին, որ հնարավոր է՝ կարգավորման սկզբունքների վրա աշխատանքն ավարտվի հենց Կազանում։

Сегодня состоится встреча глав МИД Армении, России и Азербайджана
Сегодня, 11 июня, в Москве пройдет встреча глав МИД Армении, России и Азербайджана, в ходе которой будет обсужден Карабахский конфликт.
Кроме того, министры иностранных дел Армении и Азербайджана Эдвард Налбандян и Эльмар Мамедъяров при посредничестве главы российского МИД Сергея Лаврова проведут обсуждение предстоящей 25 июня в Казани встречи президентов Саргсяна, Алиева и Медведева.
Напомним, что в ходе визита в регион сопредседатели Минской группы ОБСЕ подчеркнули, что на этой встрече будет обсужден окончательный вариант принципов урегулирования конфликта, который представят на предстоящей в Казани встрече президенты Армении и Азербайджана. Как отметили сопредседатели, возможно, работа над принципами завершится именно в Казани.