Քարոզչական բայրաքթարներ՝ նախընտրական աղմուկի մեջ
Հայաստանն այս 12 օրվա ընթացքում պրոթուրքական ու հակահայկական քարոզչական դիվերսիայի է ենթարկվելու։ Գլխավոր թիրախում բանակն է։
Հայկական բանակն այս սրիկան վարկաբեկում է, որպեսզի հիմնավորի, որ Արցախյան 1–ին պատերազմի ժամանակ ադրբեջանցիների պարտությունը պատահականություն էր, իսկ 2020–ի 44–օրյա պատերազմում մեր պարտությունը՝ օրինաչափություն։ Դա խիստ անհրաժեշտ է Ալիևին իր ժողովրդին հաղթող ազգ դարձնելու համար։
Պարտության տնաբույծ խորհրդանիշն ուզում է հավերժ պարտվողի կնիք դնել հայ ժողովրդի, Հայաստանի, Արցախի վրա։ Քարոզչական դիվերսանտի ֆունկցիան է այդպիսին։
Արդեն իսկ ակնհայտ է, որ այս 12 օրը Հայաստանի համար ոչ պակաս վտանգավոր են լինելու, քան ռազմական գործողությունների թեժ շրջանում էր։
Կռվի օրերին Հայաստանի ու Արցախի վրա կրակում էին դիմացից։ Հիմա՝ թիկունքից։ Չնայած սա նորություն չէ։ Մեր երկրի վրա թիկունքից կրակում էին նաև մինչև պատերազմը։ Պարզապես հիմա ավելի ինտենսիվ են կրակոցները։

Пропагандистские байрактары в предвыборной шумихе
В ходе этих 12 дней Армения будет подвергаться протурецкой и антиармянской пропагандистской диверсии. Главной мишенью избрана армия.
Эта сволочь дискредитирует армянскую армию, чтобы обосновать, что поражение азербайджанцев в 1-ой Арцахской войне было случайностью, а наше поражение в 44-дневной войне 2020-го – закономерностью. Это крайне необходимо Алиеву – для превращения своего народа в нацию-победителя.
Доморощенный символ поражения хочет навечно заклеймить армянских народ, Армению и Арцах пораженцами. Такова функция пропагандистской диверсии.
Уже очевидно, что эти 12 дней будут для Армении не менее опасными, чем горячий этап военных действий.
В дни войны в Армению и Арцах стреляли спереди. Сейчас – сзади. Хотя, это уже не новость. В нашу страну стреляли из-за спины также до войны. Попросту сейчас выстрелы стали более интенсивными.