Երկրի համար լարված այս օրերին, իր քաղաքական կենդանության մասին նորից ազդարարեց Լևոն Տեր-Պետրոսյանը:Իր վերջին հայտարարության մեջ (24.05.2021թ.), նա հրաժարվեց իր աշակերտ ու հոգեզավակ`Նիկոլ Փաշինյանից՝ դրա քաղաքական ծնունդը դնելով հայր դառնալու այլոց կարողության վրա։
Լևոնը Տեր-Պետրոյանը բազմիցս է ապացուցել, որ ատում է Արցախը, ինչպես՝ իր հոգեզավակը: Բավական է հիշել դեռևս 1992 թվականի մարտի 5-ին «Комсомольская правда » թերթին տված իր հարցազրույցը, որում ՀՀ առաջին նախագահը բառացի ասում է.
«Хотелось бы думать, что статус автономной республики в составе Азербайджана полностью удовлетворил бы все стороны, ведь при этом Карабах остается в составе Азербайджана, территориальная целостность республики сохраняется, а карабахцы, в свою очередь, имеют гарантированную жизнедеятельность. Вот наша позиция. Мы готовы ее обсуждать на любом уровне»:
Լևոն Տեր-Պետրոսյանի թեկուզ միայն այս հրապարակային դիրքորոշումը Արցախի հարցում պետք է անկբախ դարձներ, որ թավշյա հեղափոխության անվան տակ իշխանության եկած և Արցախն ու Հայաստանը թավշյա մեթոդներով թուրքի «տակը» դնելու ճարտարապետը հենց ինքն է՝ՀՀ առաջին նախագահը: Ի դեպ, «Комсомольская правда»-ի հենց այս համարը ՀՀ արխիվում պահպանված չէ: Դա հայտնաբերել է քաղաքագետ Ստեփան Հասան Ջալալյանը: Նա այդ համարը գտել է թերթի մոսկովյան արխիվում և հրապարակել իր ֆեյսբուքյան էջում:
Լևոն Տեր-Պետրոսյանը չհասկացավ,որ իր գաղափարը` «մինչև Ղարաբաղի հարցը չլուծվի,լավ չեք ապրելու», մեռավ 1997 թվականին։Այդ մարդը,տարիքին չբնորոշ իմաստազրկությամբ,չգիտես ինչու և որտեղ է տեսել,որ նոր սերունդը մերժում է պահանջատիրությունը: Երիտասարադների պահանջատիրությունից վախեցող Լևոն Տեր-Պետրոսյանն իրականում չգիտի,որ հենց պահանջատիրությունն է այժմյան երիտասարդության շարժիչ ուժը և հայրենասիրությունը ոռոգող գաղափարը:
Լևոն Տեր-Պետրոսյանը փորձում է մոռացության տալ Արցախը հանձնելու փուլային և/ կամ փաթեթային իր լուծումները:Նա փորձում է նաև քողարկել և խմբագրել ամիսներ առաջ իր հոգեզավակ Նիկոլ Փաշինյանին տրված բնորոշումը՝ ազգակործան պատուհաս: Իր նոր հայտարարության մեջ, հայ իրականության առաջին թավշյա կապիտուլյացիայի սցենարիստ, ջատագով Լևոն Տեր-Պետրոսյանը նշում է, որ «Փաշինյանն, իրոք, պարտության միակ պատասխանատուն չէ»: Ակնհայտ է, որ նա վախենում է Նիկոլի Փաշինյանին փոխանցված իր դավաճանական պատգամների բացահայտումից: Չմոռանանք, որ դեռևս օրեր առաջ Նիկոլ Փաշինյանը քողազերծեց իր և Լևոն Տեր-Պետրոսյանի՝ 2018 ամռանը կայացած զրույցի բովանդակությունը՝մեջբերելով վերջինի՝ «հիմա արդեն հողերը պտի տաս» պատգամը: ԼՏՊ-ի քաղաքական կրեատուրա Նիկոլ Փաշինյանը դա շատ արագ կյանքի կոչեց:
Ինչպես կանխատեսել էի իմ նախորդ հոդվածում, իրեն մերժած նախկինների դեմ արշավում, ԼՏՊ –ն ձգտելու է խմբագրել Նիկոլին հասցված իր վերբալ ապտակը՝ իր հայրական թևի տակ առնելով իր նուկերին՝ տան տղային: Հանուն այդ նպատակի,նա ջանաց ավանտյուրայի մեջ ներքաշել իրեն մերժած քաղաքական հայտնի դերակատարներին:
Բթացածզգոնությանըվտանգները
Նույնիսկ կենադանիները, երբ զգում են վտանգը, պաշտպանվում են,ոչնչացնում վտանգի թիրախները: Մեր դեպքում՝ մեր երկրի քաղաքական դիակ դարձած իշխանությունները ցայսօր բանակցում են երկրի պետական սահմանները խախտած զինյալ թշնամու հետ: Դրա արդյունքում՝ Հայաստանի կոլաբորանտ իշխանությունների «դուխից ներշնչված», 2021 թվականի մայիսի 24-ին, թշնամին սպանեց սահմանապահ հայ զինվորի:Իսկ քաղաքական գարշահոտ տարածող իշխանական դիակները ընդամենը արձանագրեցին, ձևական ցավակցեցին զինվորի հարազատներին և շարունակեցին իրենց դավաճանական, չպատժված անշեղ ուղին:
Հայաստանի սահմանային լարվածության օրերին, զարգանում էր Իսրայելա-պաղեստինյան կոնֆլիկտը: Հայ ժողովրդի ողջախոհ հատվածը, հետևում էր այդ երկու պետությունների ղեկավարների ՝իրենց հայրենիքը, հողն ամեն գնով պաշտպանելու հայտարարություններին և կիրառվող միջոցներին: Պարզ ժողովրդական լեզվով ասած, հասանք այն վիճակին, որ այլ երկրի ղեկավարի կողմից իր երկիրը թշնամուց պաշտպանելու ռազմական «մատ թափ տալը» , դիվանագիտական ջանքերը, այժմ նախաձելի են մեզ համար:
Նիկոլ Փաշինյանի կենսաբանական վախը, քաշվածությունը «դրսի» մարդկանցից,նրա քաղաքական «լիլիպուտիզմը» վերածվել է ազգային աղետի հայ ժողովրդի համար:
ՀՀ վարչապետի աթոռում հայտվածի թավիշը հայոց երկրի թշնամիների՝նրանց նպատակները մեր երկրում անցնցում իրականացնելու համար էր: Պրոթուրքական հայկական թավիշը չսահմանափակվեց ինչ-որ պատահական հայախոս գոյանքների ելույթներով ՀՀ ԱԺ-ում: Այն հերթական անգամ ի ցույց դրվեց այն ժամանակ, երբ թուրքերը 2021 թվականի մայիսի 12-ին ոտք դրեցին մեր երկրի սրբագույն,արյամբ նվաճված հող: Ցանկացած երկիր թշնամու նմանօրինակ լկտի ռազմարշավը տեղում՝ առանց լրացուցիչ «նեյնիմների» կվերացներ, հատկապես՝ լինելով պարտված պատերազմում: Իսկ մենք տեսնում ենք ու չենք ընդվզում: Չենք ընդվզում ոչ դարավոր արտաքին, ոչ էլ ներքին ու բացահայտված թշնամիների դեմ: Սա հայ ժողովրդին՝ փաշինյանական տևական աբյուզի՝ բարոյական, հոգեբանական, ֆիզիկական բռնության, տեռորի ենթարկելու վկայությունն է:
Հզոր ըննդիմություն էլ, փաստորեն, երկրում չկա:Այն գրպանային էլ չէ, այն ուղղակի չկա:
Նոր համազգային վտանգի է վերածվում ազգային բթացած զգոնությունը, որն հաջող խաղարկվել ու խաղարկվելու է նիկոլագոյանքների կողմից:
Այս ամենի վերլուծությունը հանգեցնում է նրան, որ Հայաստանի շահերի թավշյա դավաճանությունը, Արցախի հանձնումը պլանավորված լևոնական մտադրություն էր, որը կյանքի կոչեց անթերի , մինչև «քոքը» պարտվող Նիկոլ Փաշինյանը:
Թավշյա դավաճանության հայրը և որդին
Բթացած զգոնությանը վտանգները

В эти напряженные для страны дни Левон Тер-Петросян снова напомнил о своем политическом существовании. В своем последнем заявлении (24 мая 2021 г.) он отказался от своего ученика и преемника Никола Пашиняна, взвалив его политическое рождение на других.
Левон Тер-Петросян неоднократно доказывал, что ненавидит Арцах, как и свой преемник. Достаточно вспомнить его интервью газете «Комсомольская правда» от 5 марта 1992 года, в котором первый президент Армении буквально говорит:
«Хотелось бы думать, что статус автономной республики в составе Азербайджана полностью удовлетворил бы все стороны, ведь при этом Карабах остается в составе Азербайджана, территориальная целостность республики сохраняется, а карабахцы, в свою очередь, имеют гарантированную жизнедеятельность. Вот наша позиция. Мы готовы ее обсуждать на любом уровне».
Даже только одна эта публичная позиция Левона Тер-Петросяна по поводу арцахского вопроса должна была сделать очевидным то, что автором сдачи Арцаха и Армении под предлогом «бархатной» революции является он сам — первый президент Армении. Кстати, этот номер «Комсомольской правды» в архивах РА не сохранился. Его обнаружил политолог Степан Гасан Джалалян. Он нашел этот номер в московском архиве газеты и опубликовал его на своей страничке в «Фейсбук».
Левон Тер-Петросян не понимал, что его идея, «пока карабахский вопрос не будет решен, вы не будете хорошо жить», умерла в 1997 году. Этот человек с бессмысленностью, не подобающей возрасту, непонятно почему и где увидел, что новое поколение отвергает бенефициарство. Левон Тер-Петросян, который боится бенефициарства молодежи, на самом деле не знает, что бенефициарство является движущей силой нынешней молодежи и идеей, питающей патриотизм.
Как я и предсказывала в своей предыдущей статье, в кампании против отрицающих его бывших ЛТП попытается смягчить свою словесную пощечину Николу, взяв своего нукера под свое крыло. Для этой цели он попытался привлечь к авантюре известных политических деятелей, отвергнувших его.
Опасности потерянной бдительности
Даже животные, почувствовав опасность, защищаются, уничтожая объекты опасности. В нашем случае власть страны, ставшая политическим трупом, до сих пор ведет переговоры с вооруженным противником, нарушившим государственные границы страны. В результате этого, вдохновленные «духом» наших коллаборационистских властей, 24 мая 2021 года противник убил армянского пограничника. А воняющие политические трупы только зафиксировали, формально соболезновали родственников погибшего и продолжили свой вероломный, безнаказанный путь.
В дни напряженной ситуации на границе Армении развивался израильско-палестинский конфликт. Разумная часть армянского народа следила за двумя лидерами этих двух государств, какие средства применяли для защиты любой ценой своей Родины и земли. Говоря простым языком, мы дошли до того, когда завидуем мерам по защите собственной страны лидера другого государства, его военной «мощи» и дипломатическим усилиям.
Животный страх Никола Пашиняна, его трепет перед «иностранцами», его политическое «лилипутство» превратились для армянского народа в национальную катастрофу.
Бархат, очутившийся в кресле премьер-министра РА, был для реализации планов и целей врагов армянского народа в нашей стране. Протурецкий армянский бархат не ограничился выступлениями каких-то случайных армяноязычных существ в НС РА. Это было еще раз продемонстрировано, когда 12 мая 2021 года турки ступили на священную, укрепленную кровью землю нашей страны. Любая страна устранила бы столь дерзкую выходку врага на месте без дополнительных «шуры-мур», тем более, будучи проигравшими в войне. А мы видим и не восстаем. Мы не восстаем ни против извечных внешних, ни внутренних и раскрытых врагов. Это признак длительного пашиняновского абьюза по отношению к армянскому народу, морального, психологического, физического насилия и террора.
Фактически сильной оппозиции в стране нет, она не карманная, ее просто нет.
Потерянная национальная бдительность превращается в новую национальную катастрофу, которая с успехом использовалась и используется николоподобными существами.
Анализ происходящего наталкивает на мысль, что бархатное предательство интересов Армении, сдача Арцаха были спланированным намерением Левона, коhttps://www.esse.am/2021/05/28/otec-i-syn-barhatnogo-predatelstva/торое безупречно осуществил «до мозга костей» проигравший Никол Пашинян.
Отец и сын бархатного предательства