Սյունիքում և Գեղարքունիքում մեր ժողովրդի հաջորդ պարտությունն է բեմադրվում
Ուզու՞մ եք ասեմ, թե ինչ է կատարվում ՀՀ Սյունիքի և Գեղարքունիքի մարզերում։ Այնտեղ մեր ժողովրդի հաջորդ պարտությունն է բեմադրվում։ Ճիշտ այնպես, ինչպես դա եղել է անցած տարվա Արցախյան պատերազմի ժամանակ։ Նույն դերակատարները, նույն սցենարը և նույն մեթոդները։ Deja vu!
Ախր մենք տեսել ենք արդեն այս ամենը։ Թշնամին նորից գրոհում է մեր Հայրենիքը, Նիկոլն ու իր թիմը նորից խաբում են հասարակությանը, ժողովուրդը նորից ապակողմնորոշված է և չգիտի ինչ անել։
Անկեղծ հարց եմ տալիս, հարգելիներս՝ գոնե մոտավոր պատկերացում ունե՞ք, թե ՀՀ արևելյան սահմաններում ինչ վիճակ է։ Գիտե՞ք արդյոք, թե ինչի մասին են բանակցում հակամարտող կողմերը։ Վերջապես կա՞ն բանակցություններ, թե՞ չկան բանակցություններ։ Եթե կան, ապա ո՞վ, ո՞ւմ հետ և ինչի՞ մասին է բանակցում…
Ոչ մեկս էլ ոչինչ չգիտենք։ Մեզ շարունակ խաբում են։ Մեզ խաբել և անգամ համոզել են, որ այլևս բանակ չունենք։ Որ ի վիճակի չենք դիմակայելու թշնամուն։ Որ Արցախը վաղուց էր հանձնած և այլն, և այլն։ Ու հենց դա է մեզ սպանող հիմնական զենքը՝ Նիկոլի սուտը։
P.S. Երկու օր առաջ Գողթում տեղի ունեցած «Նիկովիդ-18: Ախտորոշում և բուժում» համաժողովի ընթացքում Կարեն Վրթանեսյանը չափազանց ճիշտ և կարևոր միտք հնչեցրեց։ Նա ասաց, որ իրական ճակատը այսօր կառավարական առանձնատների ու Կառավարության շենքի միջանկյալ հատվածով է անցնում։ Որ Երևանում է պետք լուծել բոլոր խնդիրները։ Որ միայն կապիտուլյանտի հեռացումը մեզ դուրս կբերի այս մղձավանջից։ Բայց դե ասողին լսող է պետք։

В Сюникском и Гегаркуникском марзах идет постановка очередного поражения нашего народа
Хотите, я вам расскажу, что происходит в Сюникском и Гегаркуникском марзах РА? Там идет постановка очередного поражения нашего народа. Точно так же, как во время Арцахской войны в прошлом году. Те же исполнители, тот же сценарий и те же методы. Deja vu!
Мы же видели все это. Враг снова атакует нашу Родину, Никол и его команда снова лгут народу, народ снова дезориентирован и не знает, что делать.
Я вам открыто задаю вопрос, уважаемые мои: вы хотя бы представляете себе, какая ситуация на восточных границах Армении? Знаете ли вы, о чем ведут переговоры противоборствующие стороны? Наконец, переговоры есть или переговоров нет? Если есть, тогда кто их ведет, с кем и о чем?
Никто из нас не знает. Нас продолжают обманывать. Нас обманули и даже убедили, что у нас больше нет армии. Что мы не в состоянии противостоять врагу. Что Арцах давно был сдан и так далее, и так далее. Именно это оружие нас и убивает – ложь Никола.
P.S. Два дня назад в ходе состоявшегося в Гохте форума «Никовид-18: диагностика и лечение» Карен Вртанесян озвучил верную и очень важную мысль. Он сказал, что основной фронт сегодня находится на промежуточном отрезке правительственных особняков и здания Правительства. Что все вопросы надо решать в Ереване. Что только свержение капитулянта нас освободит от этого кошмара. Слышашие да услышат.