Այսօր՝ մայիսի 5-ին, Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին մեկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Ադրբեջան:
Առաջին հանդիպումը տեղի կունենա Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ: Իլհամ Ալիևը «Զագուլբա» պալատում կհյուրընկալի Իրակլի Ղարիբաշվիլիին:
Նախատեսվում է, որ Վրաստանի կառավարության ղեկավարը կհանդիպի իր ադրբեջանցի գործընկեր Ալի Ասադովի հետ:
Վարչապետը հանդիպում կունենա նաեւ Ադրբեջանի միլիմեջլիսի խոսնակ Սահիբա Գաֆարովայի հետ:
Պաշտոնական պատվիրակությանն ուղեկցում է փոխվարչապետ, արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Զալկալիանին: Այցի ընթացքում Վրաստանի արտգործնախարարը դեմ առ դեմ հանդիպում կանցկացնի Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարի հետ:
Վրաստանի վարչապետը պաշտոնական այցով Բաքու կմեկնի

Премьер-министр Грузии посетит Баку с официальным визитом
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили 5 мая отправится в Азербайджан с официальным визитом, сообщает пресс-служба администрации правительства.
Сопровождать Гарибашвили в поездке в Азербайджан будет министр иностранных дел Грузии Давид Залкалиани. Первая встреча в рамках официального визита премьер-министра Грузии состоится с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
Также Ираклий Гарибашвили встретится с премьер-министром Азербайджана Али Асадовым и со спикером парламента Азербайджана Сахибой Гафаровой.
Грузия и Азербайджан установили дипломатические отношения 18 ноября 1992 года. Страны активно сотрудничают в сферах торговли, транспорта и энергетики, производства, логистики.