Պ. Հայրիկյան. «Լևոն Տեր-Պետրոսյանը սկզբունքորեն փախչող մարդ է»
Այսօր հրավիրված ասուլիսում ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանն ասել է, որ եթե ՀԱԿ–ն ու իշխանությունը համաձայնության գան արտահերթ ընտրությունների կապակցությամբ, ապա՝ միայն ցուցակների առումով. գաղափարական ոչինչ չի լինելու:
–Հայաստանում բոլոր ընտրությունները եղել են անարդար, և հատկապես՝ 1991թ. ընտրությունները: Հայաստանի ընտրական համակարգը խախտում է մարդու իրավունքները: Դրանից հետո ինչպե՞ս կարելի է գնալ ընտրությունների,–հայտարարել է Հայրիկյանը:
Նա նաև ավելացրել է, որ Փաշինյանի ելույթները նպատակասլաց են, և ինքը համակրանքով է լսում նրան, սակայն Լևոն Տեր-Պետրոսյանը սկզբունքորեն փախչող մարդ է, և նրա հետ հույսեր կապել չի կարելի։

Паруйр Айрикян: «В принципиальном плане Левон Тер-Петросян –неустойчивый человек»
На сегодняшней пресс-конференции лидер объединения «Национальное самоопределение» Паруйр Айрикян заявил, что если АНК и власти придут к согласию в связи с проведением внеочередных выборов, то лишь в плане списков: никаких идейных точек соприкосновения не будет.
«Все выборы в Армении были несправедливыми  и особенно выборы 1991 года. Избирательная система Армении нарушает права человека. Как можно после всего этого идти на выборы?» - отметил он.
Кроме того, Айрикян добавил, что выступления главного редактора газеты «Айкакан жаманак» Никола Пашиняна отличаются целеустремленностью и он с увлечением и симпатией слушает его.
Что касается лидера АНК Левона Тер-Петросяна, то, по словам Паруйра Айрикяна, в принципиальном плане Левон Тер-Петросян – неустойчивый человек и не стоит связывать с  ним надежды.