Երկնիշ տնտեսական աճ չարձանագրվելու դեպքում Վահան Քերոբյանը հրաժարական կներկայացնի
Եթե մինչև տարեվերջ Հայաստանում երկնիշ տնտեսական աճ չարձանագրվի՝ Վահան Քերոբյանը հրաժարական կներկայացնի Էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնից: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին նախարարի պաշտոնակատարը նշեց կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում:
Լրագրողները հետաքրքրվեցին՝ ի՞նչ է անելու, եթե մինչև տարեվերջ խոստացած երկնիշ տնտեսական աճը չապահովվի, ինչին Քերոբյանը պատասխանեց. «Հրաժարական եմ տալու»:
Վահան Քերոբյանն Էկոնոմիկայի նախարար է նշանակվել 2020թ. նոյեմբերի 26-ին: Նա 2021թ. երկնիշ տնտեսական աճ արձանագրելու հնարավորության մասին խոսել է նշանակումից անմիջապես հետո: Հայաստանում 2020թ. նախորդ տարվա համեմատ տնտեսական ակտիվությունը նվազել է 7.5 տոկոսով:

Министр экономики Армении Ваан Керобян заявил, что уйдет в отставку, если до конца года в не будет зарефиксирован двузначный экономический рост.
«Подам в отставку», – сказал Керобян, отвечая на вопрос о дальнейших действиях, если обещанный им двузначный экономический рост не станет реальностью.
Глава Минэкономики Армении уйдет в отставку, если не добьется двузначного экономического роста