Հայաստանի ազգային թիմի յուրաքանչյուր ֆուտբոլիստ հաղթանակի դեպքում 40 հազ. դոլար կստանա
Հունիսի 4-ին Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում կհանդիպեն Ռուսաստանի և Հայաստանի հավաքականները:
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան որոշում է կայացրել պարգևատրել ազգային թիմի ֆուտբոլիստներին, եթե նրանք հաղթեն Ռուսաստանի ընտրանուն: Այս մասին «gazeta.ru»-ին ասել է հայկական պատվիրակության աղբյուրներից մեկը։ «Life Sports»-ի տեղեկություններով` ՀՀ հավաքականի յուրաքանչյուր ֆուտբոլիստ, ով խաղադաշտ կմտնի, հաղթանակի դեպքում 40 հազ. դոլար կստանա, ինչը լրացուցիչ ազդակ կլինի։ Նա ընդգծել է, որ ռուսների հետ խաղը շատ կարևոր է, և հաղթանակը շատ մեծ նվաճում կլինի։
–Հայաստանի հավաքականը ստեղծված իրավիճակում լավ հնարավորություն ունի` մտնելու Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլ։ Եթե ֆուտբոլիստները կարողանան մեկ միավոր բերել Սանկտ-Պետերբուրգից, ապա յուրաքանչյուր խաղացող կստանա 10 հազ. դոլար,–ընդգծել է նա։
Հիշեցնենք, որ միջազգային բուքմեյքերական գրասենյակները Ռուսաստան-Հայաստան խաղում հաղթանակի բացահայտ հավակնորդ են համարում տանտերերին։ Ռուսաստանի հաղթանակի համար սահմանվել է 1.20 գործակից, ոչ-ոքիի համար՝ 6.60-ից 7 գործակից, Հայաստանի հաղթանակը որոշ բուքմեյքերական գրասենյակներ սահմանել են 22 գործակից։

За победу над сборной России армянские футболисты получат по $ 40 тыс.
Федерация футбола Армении (ФФА) приняла решение хорошо премировать игроков национальной команды в случае успешного результата в отборочном матче Евро-2012 против команды России, который состоится 4 июня в Санкт-Петербурге.Каждый игрок сборной Армении, вышедший на поле против россиян, в случае победы получит по $40 тыс. Дополнительные премии получат авторы забитых мячей и лучшие футболисты встречи, сообщает «Life Sports».
«Поединок против россиян очень важен для нас, – сообщил источник в стане армянской команды. – В сложившейся ситуации в группе у Армении есть реальный шанс пробиться на Евро. Победа над Россией, к тому же в гостях, станет огромным достижением. Поэтому футболистов решили дополнительно мотивировать, пообещав неплохие денежные вознаграждения».
«Ранее игроки армянской сборной за победы в официальных матчах не получали более $8 тыс. премиальных, – продолжил источник. – Однако матч против России на выезде очень важен с точки зрения турнирного положения команд. Отсюда и такие вознаграждения».
Удачным результатом руководство армянской сборной будет считать не только победу, но и удержание ничейного результата.
«Ничья в какой-то степени тоже будет являться успехом, – сообщил источник. – Если игроки смогут увезти одно очко из Питера, то сумма премиальных на каждого футболиста составит около $10 тыс.».
Добавим, что иностранные и российские букмекеры считают сборную России по футболу явным фаворитом в отборочном матче чемпионата Европы-2012 с командой Армении.