Իրավապաշտպան. «Տիգրան Փոստանջյանը հետապնդվում էր իր քրոջ քաղաքական և հասարակական գործունեության համար»
Այսօր կայացած ասուլիսում «Իրավունքի և ազատության կենտրոն» հասարակական կազմակերպության նախագահ, իրավապաշտպան Վարդան Հարությունյանն արդրադարձ է կատարել ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Զարուհի Փոստանջյանի եղբոր՝ Տիգրան Փոստանջյանի բանտարկությանը։
Տեղեկացնենք, որ այսօր Տիգրան Փոստանջյանը համաներման ակտի կիրառմամբ դատարանի դահլիճից ազատ է արձակվել։
Վ. Հարությունյանի համոզմամբ՝ Տիգրան Փոստանջյանը հետապնդվում էր իր քրոջ ծավալած հասարակական և քաղաքական ակտիվ գործունեության համար։
–Ինչքանով է դա քաղաքական՝ ես չեմ կարող ասել, բայց այն, որ դա ճնշում է ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի վրա, ես կարող եմ դա պնդել,–ընդգծել էր նա ու հավելել, թե ակնհայտ է, որ նա չէր լինի բանտում, եթե չլիներ Զարուհի Փոստանջյանի եղբայրը։

Тигран Постанджян преследовался за активную общественную и политическую деятельность своей сестры - правозащитник
На сегодняшней пресс-конференции председатель о/о «Центр права и свободы», правозащитник Вардан Арутюнян коснулся ареста брата члена парламентской фракции «Наследие» Заруи Постанджян Тиграна Постанджяна.
Напомним, что Тигран Постанджян сегодня был освобожден в зале суда: на него была распространена амнистия, объявленная по случаю 20-летия провозглашения независимости Армении.
По убеждению  Вардана Арутюняна, Тигран Постанджян преследовался за активную общественную и политическую деятельность своей сестры.
«Не могу сказать, насколько это относится к сфере политики, но могу утверждать то, что это давление на депутата НС Заруи Постанджян»,- заявил Вардан  Арутюнян. По его словам,  очевидно, что он не оказался бы под арестом, если бы не был братом Заруи Постанджян.