Լեռնային Ղարաբաղի հարցը կքննարկվի Վրաստանի խորհրդարանում
Վրաստանի խորհրդարանում կլսեն Հետախուզության ծառայության ներկայացուցչին՝ կապված Լեռնային Ղարաբաղի հարցի հետ: Նախատեսվում է, որ հարցը կքննարկվի պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերով խորհրդարանական կոմիտեում։
Կոմիտեի օրակարգում նշված է, որ քննարկմանը շեշտադրում կկատարվի «Լեռնային Ղարաբաղի խաղաղության համաձայնագրի ազդեցությունը Հարավային Կովկասի անվտանգային միջավայրում» թեմային:
Կոմիտեի շրջանակներում պատգամավորները կլսեն հետախուզության ծառայության ղեկավարի պաշտոնակատար Շալվա Լոմիձեին:
Կոմիտետի նիստը, ենթադրաբար, փակ կլինի, քանի որ կոմիտետի նիստերը վերջին ժամանակներս նմանատիպ հարցերի քննարկման ժամանակ փակ են եղել:

Вопрос Нагорного Карабаха обсудят в парламенте Грузии
Представитель Службы разведки будет заслушан в парламенте Грузии в связи с нагорно-карабахским вопросом. Планируется, что вопрос будет обсужден в парламентском комитете по обороне и безопасности.
В повестке дня комитета указано, что обсуждение будет сосредоточено на теме «Влияние мирного соглашения по Нагорному Карабаху на среду безопасности на Южном Кавказе». В рамках комитета депутаты заслушают и.о. главы Службы разведки Шалву Ломидзе.
Заседание комитета, предположительно, будет закрытым, поскольку заседания комитета по аналогичным вопросам в последнее время были закрыты.