Երևանի մետրոպոլիտենի աշխատանքը վերականգնվել է
Երևանի քաղաքապետարանի լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտենի լիարժեք, բնականոն երթևեկությունը, որ նախօրեին վթարի հետևանքով լիարժեք չէր, այսօր առավոտվանից վերականգնված կլինի:
Մայիսի 31-ին՝ ժամը 17:50-ի սահմաններում, Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտենի «Գործարանային»-«Շենգավիթ» կայարանների միջնամասում կոնտակտային ցանցի խզման պատճառով տեղի է ունեցել էլեկտրամատակարարման դադարեցում: Վթարի հետևանքով մետրոպոլիտենը մոտ 30 րոպե դադարեցրել է աշխատանքը, ապա տեխնիկական անհրաժեշտ որոշակի գործողություններից հետո վերականգնել երթևեկը միագիծ ռեժիմով: Ըստ այդմ՝ ուղևորափոխադրումը կատարվել է «Բարեկամություն» կայարանից մինչև «Սասունցի Դավիթ», այնուհետև «Գարեգին Նժդեհի հրապարակ»  կայարան և նույն սկզբունքով՝ հակառակ ուղղությամբ:

Работа Ереванского метрополитена восстановлена
Как сообщили в пресс-службе мэрии Еревана, сегодня с утра работа столичного метрополитена имени Карена Демирчяна полностью восстановлена после произошедшего накануне сбоя в энергоснабжении.
Отметим, что 31 мая, примерно в  17:50, между станциями столичного метрополитена «Горцаранаин» и «Шенгавит» из-за сбоя контактной сети прекратилось электроснабжение, в результате  чего метрополитен примерно на 30 минут прекратил работу и после необходимых технических мероприятий восстановил движение в однолинейном режиме. Пассажироперевозка осуществлялась от станции «Барекамутюн» до «Сасунци Давид», затем до станции «Площадь Гарегина Нжде» и по тому же принципу в обратном направлении. Неполадки были устранены уже ночью.