Իշխանությունների հաշվարկը պարզ է. հիմնովին՝ մինչև վերջին քարը կազմաքանդել բանակը ու բոլոր այն ինստիտուտները, որի վրա վերջին շրջանում ճոճվում է մեր պետականությունը
Տեսնես կա՞ մեկ այլ երկիր, որի պաշտպանության նախարարն անընդհատ փախուստի մեջ է։ Լրագրողներից, փորձագետներից, զինվորականներից, պահեստազորայիններից, կամավորականներից ու նրանց ընտանիքներից։ Մի խոսքով բոլորից։
Վաղարշակ Հարությունյան, դու ո՞նց ես քնում, շնչում, ապրում։
ՊՆ-ի ուղղաթիռային կամ պատից թռնելու տհաճ տեսարանները «ընկածին կանտռոլնի քացով խփելու» զգացողություն են առաջացնում։
Էլ ի՞նչ չփորձարկվեց բանակի վրա, ֆանտազիաս արդեն չի հերիքում կանխատեսելու, թե դեռ ինչ տեսարանների ենք ականատես լինելու։
Իշխանությունների հաշվարկը պարզ է. հիմնովին՝ մինչև վերջին քարը, կազմաքանդել բանակը ու բոլոր այն ինստիտուտները, որի վրա վերջին շրջանում սկսել է ճոճվել մեր պետականությունը:

Расчет властей прост: основательно, до последнего камня развалить армию и все институты, на которых в последнее время начала раскачиваться наша государственность
Интересно, есть ли еще такая страна, министр обороны которой постоянно убегает? От журналистов, экспертов, военных, резервистов, добровольцев и членов их семей. Одним словом, от всех. Вагаршак Арутюнян, как тебе спится, дышится и живется?
Нелицеприятные сцены прыжков в вертолет или со стены Минобороны вызывают ощущение «контрольного пинка по лежачему».
Чего только не испытали на нашей армии, моей фантазии уже не хватает предугадать, какие сцены нам еще предстоит увидеть.
Расчет властей прост: основательно, до последнего камня развалить армию и все институты, на которых в последнее время начала раскачиваться наша государственность.