Քադաֆիի կողքին մնացել է ռազմական ուժերի 20%–ը
Լիբիայից փախած գեներալներից մեկը՝ Մալուդ Մասուդ Հալասին, որ Տրիպոլիից հեռացած՝ Լիբիայի ղեկավարության 8 նախկին կողմնակիցներից է, Հռոմում հայտարարել է, թե Մուամար Քադաֆիի վարչակարգի կողքին մնացել է ռազմական ուժերի  20%–ից ոչ ավելին։
Լիբիայի նախկին արտգործնախարար Աբդել Ռահման Շալգամի խոսքերով, որոնք մեջբերում է «Ansa» գործակալությունը, գնդապետ Քադաֆիից երես են դարձրել 120 պաշտոնական անձինք և զինվորականներ, որոնք բոլորն այժմ Լիբիայի սահմաններից դուրս են։
«ՌԻԱ նովոստիի» փոխանցմամբ՝ գեներալ Հալասին նշում է, որ Լիբիայի առաջնորդի տրամադրության տակ այժմ մնացել են մի քանի հարյուր զինվորներ և ոչ ավելի, քան  տասը գեներալ։
Լիբիայում անկարգություններն սկսվել են փետրվարի 15–ից, երբ բողոքողների ցույցերն աստիճանաբար վերածվեցին զինված հակամարտության կառավարական զորքերի ու ապստամբների միջև, որոնք պահանջում են երկրի ղեկավար Մուամար Քադաֆիի հրաժարականը։

У Каддафи осталась пятая часть его армии
У режима ливийского лидера Муаммара Каддафи осталось не более 20% его военной силы. Об этом, как передает «РИА Новости» со ссылкой на агентство «Ansa», заявил в понедельник в Риме один из бежавших из Ливии генералов Малуд Массуд Халаси, находящийся в итальянской столице в составе группы из восьми бывших сторонников руководства страны, покинувших Триполи.
По словам бывшего министра иностранных дел Ливии Абдель Рахман Шаглама, от полковника Каддафи отвернулись 120 официальных лиц и военных, все они находятся за пределами Ливии.
При этом в распоряжении ливийского лидера осталось несколько сотен солдат и не более десятка генералов, отметил, в свою очередь, беглый генерал Халаси.