Մամեդյարովը կհանդիպի Հիլարի Քլինթոնի հետ
Մայիսի 29–ին Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովն աշխատանքային այցով մեկնել է ԱՄՆ։ Այս մասին տեղեկացնում է «ԱՊԱ» գործակալությունը՝ հղում անելով Ադրբեջանի ԱԳՆ–ին։
Այցի ընթացքում, որը կլինի մայիսի 29–ից հունիսի 3–ը, Էլմար Մամեդյարովը հանդիպումներ կունենա ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնի և Բրուքինգյան ինստիտուտի Եվրոպայի ու ԱՄՆ–ի կենտրոնի տնօրեն Ֆիոնա Հիլլի հետ։
Նա կհանդիպի նաև ՄԱԿ–ի գլխավոր քարտուղար Պան Գի Մունի հետ, ելույթ կունենա Իսլամական կոնֆերանսի կազմակերպության անդամ երկրների դեսպանների հետ հանդիպման ժամանակ ու կհանդիպի ՄԱԿ–ում Արաբական երկրների  լիգայի ու ասիական պետությունների ներկայացուցչի հետ։

Мамедъяров встретится с Хиллари Клинтон
29 мая глава МИД Азербайджана Эльмар Мамедъяров отправился с рабочим визитом в США, передают азербайджанские СМИ.
В рамках визита, который продлится с 29 мая по 3 июня, Э. Мамедъяров проведет встречи с госсекретарем США Хиллари Клинтон и директором центра США и Европы Брукингского института Фионой Хилл.
Кроме того, глава МИД Азербайджана проведет встречи в штаб-квартире ООН в Нью-Йорке с генеральным секретарем организации Пан Ги Муном, выступит на встрече послов стран, входящих в Организацию Исламской конференции,  и встретится с постоянными представителями Лиги арабских стран и азиатских государств при ООН.