Դավաճան Նիկոլն իրեն սպասարկող ոստիկանների աշխատավարձը մեր հաշվին 198 հազարից հասցրել է 402 հազար դրամի
Հայաստանի վարչապետի աթոռին զմռսվածը, ով կառավարության մի քենքից ինչ-որ տեղ գնալու համար իրեն շրջապատում է ՊՊԾ գնդի ոստիկաններով, այսօր որոշում է ընդունել վերը նշված գնդում ծառայող 2-5 տարվա զինծառայության ստաժով ոստիկանության լեյտենանտների աշխատավարձները 198 հազար դրամից հասցնել մինչև 402 հազար դրամի... Իսկ շարային կրտսեր տեսուչների 190 հազար դրամ աշխատավարձը կդառնա 320 հազար դրամ...
Իր անվտանգությունն ապահովող և նրան ծառայող ոստիկանների աշխատավարձները դավաճան Նիկոլը մեր հաշվին բարձրացնում է երկու անգամ...
Բայց այլ ոլորտների մասնագետների աշխատավարձները կա՛մ բարձրացվում են աննաշան՝ որպես թուլափայ, կա՛մ էլ ընդհանրապես չեն բարձրացվում...
Ի դեպ, բարձրացվել են ոչ թե ոստիկանությունում ծառայողների բոլորի աշխատավարձները, այլ միայն իր անվտանգությունն ապահովող ՊՊԾ-ում աշխատողներինը...
Հ.Գ. Ազգադավ Նիկոլն իր սեփական շահերն ու հետաքրքրություններն առաջ տանելու համարա պետական բյուջեն դարձրել է սեփական քսակ՝ բոլորին գնում է մեր հարկերից գոյացած գումարներով...
Պետբյուջեի գումարներով գնում է մարտի 1-ի զոհերի հարազատներին, որոնց փոխհատուցում պետք է տար ոչ թե պետությունը, այլ դատարանի կողմից մեղավոր ճանաչվածները, հիմա էլ իրեն հլու հնազանդ ծառայող ոստիկանների աշխատավարձներն է կրկնակի բարձրացնում...

Предатель Никол за наш счет увеличил зарплату обслуживающих его полицейских со 198 тысяч до 402 тысяч драмов
Запечатанный в кресле премьер-министра Армении, который для того, чтобы перейти из одного здания правительства в другое, окружает себя полицейскими полка ППС, сегодня принял решение повысить зарплату лейтенантам полиции с 2-5 годами службы вышеупомянутого полка со 198 тысяч драмов до 402 тысяч драмов... А зарплата рядовых младших инспекторов от 190 тысяч драмов повысится до 320 тысяч драмов...
Предатель Никол за наш счет в два раза повышает зарплату полицейским, которые обеспечивают его безопасность и служат ему...
А вот специалистам других сфер зарплаты либо повышают незначительно, в качестве подачки, либо вообще не повышают...
Кстати, зарплаты повысили не всем сотрудникам полиции, а только сотрудникам ППС, обеспечивающим его безопасность...
P.S. Изменник Никол ради продвижения своей выгоды и интересов превратил государственный бюджет в свой кошелек, он покупает всех на деньги, образовавшиеся от наших налогов ...
На деньги из госбюджета он покупает родственников погибших 1 марта, компенсацию которым должно было выплатить не государство, а признанные судом виновные, теперь же он удваивает зарплаты покорно служащим ему полицейским...