Հայաստանն արտագնա խաղում հաղթեց Լիխտենշտեյնին (տեսանյութ)
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային ընտրանին աշխարհի 2022 թվականի առաջնության որակավորման փուլի առաջին խաղում հյուրընկալվեց Լիխտենշտեյնին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` մեկնարկային 10 րոպեներին ակնհայտ առավելությունը Հայաստանի ընտրանուն էր: Իր խաղով առանձնանում էին մի քանի ֆուտբոլիստներ: Հայաստանի հավաքականն խաղում էր «առաջին համարով»: Ընտրանու առաջնագիծը` կիսապաշտպանությունը և հարձակումը գրեթե անթերի էր գործում, սակայն ինչ-որ բան պակասում էր գոլ խփելու համար:
Երկրորդ կեսը ևս գրեթե նույն ընթացքն ունեցավ` հավաքականը տիրում էր նախաձեռնության, սակայն գոլ խփել այդպես էլ չէր ստացվում: Լիխտենշտենի հավաքականի դարպասապահն իր տարրերքի մեջ էր և միշտ հայտնվում էր ճիշտ ժամանակին, ճիշտ տեղում: Սակայն 83-րդ րոպեին Կապառոսի սաների գրոհը տվեց իր արդյունքը. ինքնագոլի հեղինակ դարձավ Ֆրոմմելթին: Լիխտենշտեյն-Հայաստան` 0:1:
Մարտի 28-ին՝ ժամը 20:00-ին՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում, կկայանա երկրորդ տուրի Հայաստան-Իսլանդիա հանդիպումը, իսկ մարտի 31-ին՝ ժամը 20:00-ին՝ Հայաստան-Ռումինիա հանդիպումը:

Армения на выезде обыграла Лихтенштейн (видео)
Национальная сборная Армении по футболу в первом матче квалификационного раунда чемпионата мира 2022 года сыграла с командой Лихтенштейна.
Как передает «Арменпресс», в первые 10 минут матча у сборной Армении было явное преимущество. Своей игрой выделялись несколько футболистов. Сборная Армении играла первым номером. Передовая линия сборной, полузащита и атака, действовала практически безупречно, однако чего-то не хватало, чтобы забить гол.
Во второй половине игра шла так же: сборная владела инициативой, однако забить так и не удавалось. Вратарь сборной Лихтенштейна был в своей стихии и всегда оказывался в нужном месте в нужное время. Однако на 83-й минуте атака воспитанников Капароса дала свой результат. Фроммельти стал автором автогола.
Матч Лихтенштейн-Армения закончился со счетом – 0:1.
Матч второго круга между сборными Армении и Исландии состоится 28 марта в 20:00 на Республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна, а матч между сборными Армении и Румынии состоится 31 марта в 20:00.