«Russia Today»–ը եթեր կհեռարձակի «Հայաստանը ԽՍՀՄ փլուզումից 20 տարի անց» վավերագրական ֆիլմը
Հունիսի 3-ից 4-ը անգլալեզու “Russia Today” հեռուստաալիքով բազմիցս եթեր կհեռարձակվի «Հայաստանը ԽՍՀՄ փլուզումից 20 տարի անց» ֆիլմը, որի ուշադրության կենտրոնում է ՀՀ նորագույն պատմությունը:
Ֆիլմը սկսվում է 1988թ. Սպիտակի երկրաշարժի դեպքերով, ներկայացվում են ղարաբաղյան հակամարտության դրդապատճառներն ու բանակցային գործընթացի ներկայիս փուլը: Վավերագրական ֆիլմը պատմում է նաեւ 1915թ. Հայոց Ցեղասպանության փաստի եւ հետեւանքների մասին: Վերոնշյալից զատ, ֆիլմում ներկայացվում են նաեւ ՀՀ ձեռքբերումները քաղաքական եւ սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործընթացում:

Состоится показ фильма «Армения – 20 лет после развала СССР»
С 3 по 4 июня с.г. по англоязычному российскому телеканалу «Russia Today» неоднократно будет показан фильм «Армения – 20 лет после развала СССР». Документальный фильм, который фокусирует внимание на новейшей истории Республики Армения, начинает рассказ с периода Спитакского землетрясения 1988г., представляет предпосылки возникновения Карабахского конфликта и нынешний ход переговорного процесса. В фильме также рассказывается о Геноциде армян в 1915г. и его последствиях для армянского народа. Вмесите с этим, представлены достижения Республики Армения в сферах социально- экономического и политического развития, сообщает пресс-служба посольства РА в РФ.