Մ19 Եվրոպայի 2021 թվականի առաջնությունը չեղարկվել է
ՈՒԵՖԱ-ի գործադիր կոմիտեն կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով որոշում է կայացրել չեղարկել Եվրոպայի 2021 թվականի առաջնությունը (Մ -19): Այս մասին հայտնում է կազմակերպության մամուլի ծառայությունը:
Տղամարդկանց մրցաշարից բացի, չեղյալ հայտարարվեց կանանց Եվրոն: Բացատրելով այս որոշման պատճառները ՝ ՈւԵՖԱ-ն նշել է, որ ներկա պայմաններում շատ դժվար կլինի ապահովել թիմերի տեղաշարժը և մրցաշարերի անցկացումը:
Մինչև 19 տարեկան պատանիների Եվրոպայի առաջնությունը պետք է անցկացվեր Ռումինիայում`հունիսի 30-ից հուլիսի 13-ը, իսկ աղջիկներինը` Բելառուսում`հուլիսի 21-ից օգոստոսի 2-ը:

Чемпионат Европы по футболу U-19 отменили из-за коронавируса
Исполнительный комитет Союза европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) принял решение отменить чемпионат Европы по футболу 2021 года среди юношей до 19 лет из-за коронавируса. Как передает ТАСС, об этом сообщает пресс-служба УЕФА.
Чемпионат Европы среди девушек до 19 лет также отменен. Отмечается, что при действующих в настоящее время правительственных ограничениях очень сложно обеспечить передвижение команд и проведение турниров.
Чемпионат Европы среди юношей до 19 лет должен был пройти в Румынии с 30 июня по 13 июля, среди девушек – в Белоруссии с 21 июля по 2 августа. В 2020 году пандемия также не позволила провести турниры.