Ջեֆ Բեզոսը վերստին դարձել Է աշխարհի ամենահարուստ մարդը
Amazon-ի հիմնադիր Ջեֆ Բեզոսը վերստին գլխավորել Է աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց ցուցակը՝ առաջ անցնելով SpaceX-ի և Tesla-ի ղեկավար Իլոն Մասքին, որն առաջին տեղն Էր զբաղեցնում ավելի քան մեկ ամիս: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, վկայում են Bloomberg Billionaires Index-ի տվյալները, որը հաշվարկել Է Bloomberg գործակալությունը: Գործակալության վերջին տվյալների համաձայն, Բեզոսի կարողությունը կազմում Է 191 միլիարդ դոլար, իսկ Մասքինը՝ 190 միլիարդ:
Այսպիսով, Բեզոսը վերադարձրել Է առաջին դիրք, որը պահպանում Էր 2017 թվականից մինչև 2021 թվականի հունվարի 7-ը, երբ նրան գերազանցեց Մասքը: Երրորդ հորիզոնականն զբաղեցնում Է Microsoft-ի հիմնադիր Բիլ Գեյթսը՝137 միլիարդ դոլար կարողությամբ, չորրորդը դարձել Է Louis Vuitton Moսt Hennessy-ի նախագահ Բեռնար Առնոն (116 միլիարդ դոլար): Աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց եռյակը եզրափակում Է Facebook-ի հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը, նա 104 միլիարդ դոլար կարողության տեր Է, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:
Այսպիսով, Բեզոսը վերադարձրել Է առաջին դիրք, որը պահպանում Էր 2017 թվականից մինչև 2021 թվականի հունվարի 7-ը, երբ նրան գերազանցեց Մասքը: Երրորդ հորիզոնականն զբաղեցնում Է Microsoft-ի հիմնադիր Բիլ Գեյթսը՝ 137 միլիարդ դոլար կարողությամբ, չորրորդը դարձել Է Louis Vuitton Moսt Hennessy-ի նախագահ Բեռնար Առնոն (116 միլիարդ դոլար): Աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց եռյակը եզրափակում Է Facebook-ի հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը, նա 104 միլիարդ դոլար կարողության տեր Է, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Джефф Безос вновь стал самым богатым человеком в мире
Основатель «Amazon» Джефф Безос снова возглавил список самых богатых людей мира, опередив главу «SpaceX» и «Tesla» Илона Маска, занимавшего первую строчку более месяца, свидетельствуют данные «Bloomberg Billionaires Index», передает РИА «Новости».
По последним данным агентства, состояние Безоса составляет 191 миллиард долларов, а Маска – 190 миллиардов. Таким образом, Безос вернул себе первое место, которое удерживал с 2017 года по 7 января 2021-го, когда его обошел Маск.
Третье место занимает основатель «Microsoft» Билл Гейтс с состоянием 137 миллиардов долларов, четвертым стал президент «Louis Vuitton Moët Hennessy» Бернар Арно (116 миллиардов). Замыкает пятерку богатейших людей мира основатель «Facebook» Марк Цукерберг, у него 104 миллиарда долларов.