Որ դեպքում է հնարավոր ՀՀ քաղաքացիների մուտքը Վրաստան. պարզաբանում է ԱԳՆ-ն
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը պարզաբանում է ներկայացրել մամուլում շրջանառվող տեղեկության վերաբերյալ, որ օտարերկրացիների՝ Վրաստան մուտքն ազատ է COVID-19-ի թեստի բացասական պատասխանի առկայության դեպքում։
ՀՀ ԱԳՆ-ի պարզաբանումը․
«Հայկական մամուլում տեղեկատվություն է շրջանառվում, որ օտարերկրացիների՝ Վրաստան մուտքն ազատ է COVID-19-ի թեստի բացասական պատասխանի առկայության դեպքում։
Տեղեկացնում ենք, որ Վրաստանի կառավարության սահմանած նոր կարգավորումներով Հայաստանը չի մտնում այն երկրների ցանկում, որի քաղաքացիները կարող են COVID-19-ի թեստի բացասական պատասխանի առկայության դեպքում մուտք գործել Վրաստան։
ՀՀ քաղաքացիների՝ Վրաստան մուտքն հնարավոր է բացառապես օդային ճանապարհով՝ COVID-19-ի պատվաստման ամբողջական կուրսն (երկու դոզա) անցնելուց հետո»։

Въезд граждан РА в Грузию возможен только воздушным путем, при прохождении полного курса вакцинации – МИД Армении
Министерство иностранных дел Армении выступило с разъяснением касательно условий, при которых граждане РА могут въехать в Грузию:
«В армянской прессе циркулирует информация о том, что въезд иностранцев в Грузию является свободным при наличии отрицательного ответа теста на COVID-19.
Сообщаем, что в соответствии с установленными правительством Грузии новыми регулировками, Армения не входит в список стран, граждане которых могут въехать в Грузию при наличии отрицательного теста на коронавирус.
Въезд граждан Армении на территорию Грузии возможен только воздушным путем, при обязательном прохождении полного курса вакцинации (две дозы) против COVID-19».