ԱՄՀ ղեկավար Ստրոսս Կանի նկատմամբ աննախադեպ հսկողություն է սահմանվել՝ ինքնասպանությունը կանխելու համար
Ինչպես հաղորդում է «Ասոշիեյթեդ պրես» գործակալությունը, Նյու Յորքի «Ռայքերս Այլենդ» բանտային համալիրում, որտեղ պահվում է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Դոմինիկ Ստրոսս Կանը, ծառայողներին հրամայված է ուշադիր հսկել նրան՝ ինքնասպանությունը կանխելու համար։
Գործակալության աղբյուրը պդնում է, թե պարտադիր բժշկական զննման ժամանակ Ստրոսս Կանը հոգեբույժին այնպիսի բաներ է ասել, որը բժիշկներին հարկադրել է զգուշանալ, թե նա կարող է ինքնասպանությամբ վերջ տալ իր կյանքին։
ԱՄՀ–ի ղեկավարի նկատմամբ աննախադեպ հսկողություն է սհմանվել։ Մասնավորապես, «Ռայքերս Այլենդ»–ում Ստրասս Կանին հատկացվել է մի ամբողջ թև՝ 14 բանտախցերով, բացի դա՝ նրան հատկացվել է շուրջօրյա շնչառություն ապահովող սարքավորում, քանի որ քնի ժամանակ բանկիրի շունչը կտրվում է։ Պահակները նրա բանատխցի առջև շուրջօրյա հսկողություն են իրականացնում։
Հիշեցնենք, որ ԱՄՀ–ի ղեկավարը մեղադրվում է Նյու Յորքի հյուրանոցի սպասուհու նկատմամբ սեռական բռնություն գործադրելու համար։

За главой МВФ установили надзор c целью предотвращения самоубийства
Служащим нью-йоркской тюрьмы «Райкерс-Айленд», где содержится глава Международного валютного фонда Доминик Стросс-Кан, поручено следить, чтобы чиновник не покончил с собой, сообщает «Lenta.ru» со ссылкой на « Associated Press».
Источники агентства утверждают, что во время обязательного освидетельствования у психиатра Стросс-Кан сделал или сказал что-то такое, что заставило врачей опасаться, что чиновник может покончить жизнь самоубийством.
За главой МВФ установлен беспрецедентный надзор. В частности, в «Райкерс-Айленде» Стросс-Кану выделено целое крыло на 14 камер. Обычно оно используется для содержания заключенных, больных опасными инфекционными заболеваниями, такими как туберкулез или корь.Кроме того, Доминику Стросс-Кану была выдана кислородная маска и прибор для круглосуточного отслеживания дыхания, поскольку банкир подвержен временным остановкам дыхания во время сна. Охранники несут возле его камеры круглосуточное дежурство.
Добавим, что Доминик Стросс-Кан был помещен в тюрьму «Райкерс-Айленд» 17 мая, через три дня после того, как он был задержан в нью-йоркском аэропорту Кеннеди по подозрению в попытке изнасилования. Банкир обвинения в свой адрес отрицает.16 мая нью-йоркский суд отказался освободить Стросс-Кана под залог. Ранее агентства сообщали, что чиновнику грозит лишение свободы на срок до 74 лет. Ближайшие слушания по делу Доминика Стросс-Кана намечены на 20 мая.