ԱՄՆ-ում հրաձգության հետևանքով 5 մարդ է մահացել
ԱՄՆ Ինդիանա նահանգում բնակելի շենքերից մեկում տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով առնվազն հինգ մարդ է զոհվել: Միջադեպը տեղի է ունեցել Ինդիանապոլիս քաղաքում, հաղորդում է CNN-ը։
Կրակոցների մասին ոստիկանությունը տեղեկություն է ստացել տեղական ժամանակով մոտավորապես ժամը 4։00-ին։ Դեպքի վայր ժամանած ոստիկանները սկզբում հայտնաբերել են հրազենային վիրավորում ստացած դեռահասի։
Ավելի ուշ ոստիկանությունը տեղեկություն է ստացել, որ կրակոցներ են հնչել նաև հարևան թաղամասում, որտեղ հայտնաբերվել են հինգ դիեր․ զոհերի թվում է նաև հղի կին։
Ոստիկանությունում կարծում են, որ խոսքը կանխամտածված սպանության մասին է։ Հետաքննությանը մասնակցում է նաև Հետաքննությունների դաշնային բյուրոն (ՀԴԲ): Իրավապահները ենթադրում են, որ չարագործը միայնակ չի գործել, իսկ քաղաքապետ Ջո Հոգսեթը տեղի ունեցածը որակել է «կանխամտածված զանգվածային սպանություն»։

В США при стрельбе погибли 5 человек
Жертвами стрельбы в Индианаполисе в штате Индиана оказались 5 человек, передает «NBC News» со ссылкой на местные власти.
Телеканал сообщает, что полиция обнаружила первого пострадавшего с огнестрельными ранениями около 04:00 по местному времени в северо-восточной части города. Позже недалеко нашли тела других погибших. Речь идет в том числе о беременной женщине. Ее доставили в больницу, но врачи не смогли спасти ни ее, ни ребенка.
Мэр города Джо Хогсетт заявил, что преступление носит характер массового убийства. По его словам, стрельба принесла «ужас» в город.
В свою очередь, начальник полиции Рэндал Тейлор отметил, что сейчас устанавливается связь между жертвами. Он утверждает, что инцидент не был случайностью. Имена жертв нападения не разглашаются, мотив также пока остается неизвестен.