Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 137 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը հրապարակվել է stopcov.ge կայքէջում:
Ինտենսիվ թեստավորման շրջանակներում վերջին 24 ժամում անցկացվել է 17 019 թեստ, այստեղից 9 840-ը՝ հակագենի արագ թեստով և 7 179-ը՝ «ՊՇՌ»:
Այս պահի դրությամբ Վրաստանում հաստատված է նոր կորոնավիրուսի 251 071 դեպք: Ապաքինվել է ևս 1 179 պացիենտ և նրանց ընդհանուր թիվը կազմում է 238 101:
Վերջին 24 ժամում կորոնավիրուսից մահացել է 11 մարդ: Համավարակի մեկնարկից մինչ օրս կորոնավարակի զոհ է դարձել 2 998 անձ:
Կարանտինային գոտիներում ունենք 478 մարդ:
Վրաստանում բացահայտվել է կորոնավիրուսի 1137 դեպք

В Грузии за сутки выявлено 1 137 новых случаев коронавируса
В Грузии за минувшие сутки выявлено 1 137 новых случаев коронавируса. Об этом на брифинге в администрации правительства заявил заместитель начальника оперативного штаба Межведомственного координационного совета Бердия Сичинава.
Также за последние 24 часа в стране от коронавируса вылечились 1 179 человек, скончались от последствий инфекции 11 пациентов.
С начала эпидемии в феврале 2020 года и до сегодняшнего дня в Грузии выявлен 251 071 случай инфицирования коронавирусом, 238 110 человек выздоровели, 2 998 умерли.
За последние 24 часа в стране было проведено 17 019 тестов на коронавирус, в том числе около 10 тысяч тестов на антигены и 7,1 тысячи ПЦР-тестов.
Сейчас в стране 9 946 активных случаев заражения, из которых 3 478 человек проходят лечение в клиниках.