Գագիկ Մելիքյանը՝ տեսանյութում Վկտոր Դալլաքյանի ասածների վերաբերյալ. «Ամեն սուտ իր հետևանքն ունենում է»
Գագիկ Մելիքյանը՝  տեսանյութում Վկտոր Դալլաքյանի ասածների վերաբերյալ. «Ամեն սուտ իր հետևանքն ունենում է»
Լրագրողների հետ  հանդիպման ժամանակ պատասխանելով «7օր»–ի հարցին, թե ինչպես կմեկնաբանի, որ ԱԺ պատգամավոր  Վիկտոր Դալլաքյանը վերջին շրջանում իրար հետևից հանդես է գալիս հայտարարություններով ի պաշտպանություն Սերժ Սարգսյանի՝ 2008թ. մարտի 1–ի իրադարձությունների վերաբերյալ մեղադրանքի վեկտորներն ուղղելով դեպի նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը՝ ՀՀԿ–ական պատգամավոր Գագիկ Մելիքյանն ասել է, թե հատկապես այս հարցում Սերժ Սարգսյանը ոչ ոքի  պաշտպանության կարիքը չունի։
–Վեկտորները որևէ ուղղությամբ ուղղել կամ չուղղելը, չեմ կարծում, թե ինչ–որ  հետևանքներ կարող է ունենալ։ Հետևանքներ կարող են ուննեալ միայն իրավական դաշտի հետաքննությունից բխած հայտարարությունները։ Դա խիստ  իրավական դաշտի  խնդիր է, և չեմ կարծում, որ քաղաքական հայտարարությունները, բացի հայտարարություններ լինելուց, կարող են որևէ հետևանք ունենալ։ Իսկ թե ինչ քաղաքական նպատակ ունեն, կարող եք հարցնել հայտարարություններն անողներից,–ընդգծել է նա։
Պատասխանելով հարցին, թե իսկ ինչպե՞ս է վերաբերվում այն հանգամանքին, որ Վիկտոր Դալլաքյանը Վանաձորի համաքաղաքացիներին Սերժ Սարգսյանին ներկայացրել էր որպես խաղամոլ ու հանցագործ՝ նշելով, որ  աշխատավարձը, թոշակը ցածր են, որովհետև Սերժ Սարգսյանը ժողովրդի  փողերով Մոնտե Կառլոյում  50 հազ. դոլարի խաղադրույքներ է դնում՝ Գագիկ  Մելիքյանն ասել է, թե շատ վատ է վերաբերվում, որովհետև  բացարձակ հերյուրանք և սուտ է։

Любая ложь чревата последствиями – Гагик Меликян
Отвечая на встрече с журналистами на вопрос «7or» о том, как он прокомментирует то обстоятельство, что депутат НС РА Виктор Даллакян в последнее время выступает с заявлениями в защиту президента РА Сержа Саргсяна, направляя векторы обвинений, связанных с первомартовскими событиями, на бывшего президента РА Роберта Кочаряна, депутат парламентской фракции РПА Гагик Меликян отметил, что в данном вопросе Серж Саргсян не нуждается ни в чьей-либо защите.
«Не думаю, что перемещение векторов по тому или иному направлению может привести к каким-то последствиям. Последствиями могут быть чреваты лишь заявления, исходящие лишь из расследования, проведенного  в правовой плоскости. Это проблема сугубо правового характера, и не думаю, что политические заявления могут быть чреваты последствиями. Что касается того, какую политическую цель они преследуют, то это следует спросить у тех, кто делает такие заявления», - подчеркнул Меликян.
В ответ на вопрос о том, как он относится к тому обстоятельству, что Виктор Даллакян представил президента РА Сержа Саргсяна своим согражданам в Ванадзоре как страстного игрока и преступника, отметив, что их зарплаты и пенсии низкие потому, что Серж Саргсян делает ставки  в игорных домах Монте-Карло на сумму 50 тысяч долларов за счет денег народа, Гагик Меликян заявил, что отрицательно относится к этому, так как это абсолютная ложь.
На вопрос о том, может ли это, как клевета, иметь последствия правового характера, Гагик Меликян ответил: