2020-ին տնտեսությունը բոլոր ուղղություններով անկում է գրանցել. Սուրեն Պարսյան (տեսանյութ)
2020 թվականը Հայաստանի տնտեսության համար ճգնաժամային տարի էր, մենք ունեցանք աննախադեպ անկում՝ նկատի ունենալով վերջին 12 տարիների ցուցանիշները: Լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը:
«Արդեն պաշտոնական մակարդակով խոսվում է 8,5 տոկոս անկման մասին: Կարծում եմ՝ իրական անկումն ավելի մեծ է: դժվար գտնեք Հայաստանում մի բիզնես, որի անկումը 2020 թվականին 10 տոկոս է կազմել, հիմնականում 20-30 տոկոսի չափով փոքր ու միջին բիզնեսը անկում ունի, սա լավագույն դեպքում, և այդ անկումը վերաբերում է բոլոր ոլորտներին»:

В 2020-ом экономика зафиксировала спад по всем направлениям – Сурен Парсян (видео)
2020-ый был для экономики Армении годом кризиса: произошел беспрецедентный спад, учитывая показатели последних 12 лет. Об этом в ходе встречи с журналистами заявил экономист Сурен Парсян.
«Уже на официальном уровне говорится о спаде в 8,5 процентов. Считаю, что в реальности спад куда больше. В Армении трудно найти бизнес, спад которого в 2020-ом был в пределах 10 процентов: в основном малый и средний бизнес зафиксировал спад в 20-30 процентов, и это в лучшем случае. Этот спад касается всех сфер», – отметил экономист.