Ալեքսան Հարությունյան. «Չպետք է մոռանալ, որ սա մրցույթ է»
Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ Ալեքսան Հարությունյանն այսօր կայացած ասուլիսում անդրադառնալով Գերմանիայի Դյուսելդորֆ քաղաքում տեղի ունեցած «Եվրատեսիլ» երգի մրցույթին ու կիսաեզրափակիչ փուլում Հայաստանը ներկայացնող երգչուհի Էմմիի կրած պարտությանը՝ հայտարարել է, որ բոլորս պետք է Էմմիի կողքին լինենք. «Մենք բոլորս պետք է այս պահին աջակից լինենք Էմմիին, որովհետև կյանքը շարունակվում է, նա պիտի շարունակի երգել, պիտի շարունակի այլ մրցույթների մասնակցել»։
Ա. Հարությունյանը ընդգծելով այն հանգամանքը, որ Հայաստանը ավանդաբար դուրս է եկել եզրափակիչ փուլ ու միշտ եղել լավագույն տասնյակում՝ խորհուրդ է տվել այս իրավիճակը չվերածել ողբերգության։
Բանախոսը նշել է, թե չպետք է մոռանալ, որ սա մրցույթ է՝ հավելելով, թե քիչ երկրներ կան, որոնք այդ մրցույթում լուրջ հաջողություններ են ունեցել՝ բերելով Թուրքիայի օրինակը, որը նույնպես չանցավ եզրափակիչ փուլ, սակայն միշտ բարձր հորիզոնականներ է զբաղեցրել։
Ալեքսան Հարությունյանն ավելացրել է, որ առայժմդեռվաղէխոսել հաջորդմրցույթիմասնակցիմասին՝ հիշեցնելով, որմինչայդ ընտրվելու էմասնակիցը «ՄանկականԵվրատեսիլի»,որնանցկացվելուէայստարվադեկտեմբերինՀայաստանում։
Ալեքսան Հարությունյանն ավելացրել է, որ առայժմ դեռ վաղ է խոսել հաջորդ մրցույթի մասնակցի մասին՝ հիշեցնելով, որ մինչ այդ ընտրվելու է մասնակիցը «Մանկական Եվրատեսիլի», որն անցկացվելու է այս տարվա դեկտեմբերին Հայաստանում։

Нельзя забывать, что это конкурс – Алексан Арутюнян
Говоря на сегодняшней пресс-конференции о неудаче представительницы Армении Эмми на прошедшем в немецком городе Дюссельдорф конкурсе «Евровидение-2011», председатель совета Общественной телерадиокомпании Армении Алексан Арутюнян заявил, что мы все должны поддержать певицу.
«На данный момент мы все должны поддержать Эмми, так как жизнь продолжается, она должна продолжать свою песенную карьеру и участие в других конкурсах», - подчеркнул он.
Отметив то обстоятельство, что Армения традиционно проходила в финал и всегда входила в десятку лучших участников, Алексан Арутюнян посоветовал не делать из этого трагедии.
По его словам, нельзя забывать, что это конкурс и не каждая страна достигает серьезных успехов на этом конкурсе, к примеру, Турция, которая также не прошла в финал, но также всегда занимала верхние строчки.
Арутюнян добавил, что пока рано говорить о следующем участнике «Евровидения». Он сообщил, что до этого должен быть выбран участник конкурса «Детское Евровидение», который пройдет в Армении в декабре текущего года.