Վերականգնել Հայաստանի լեգիտիմությունը
Մենք հիմա ունենք մի պետություն, որի անվտանգությունն այլ պետություն է ապահովում և որի գոյությունը մազից է կախված։ Սա՛ է «ժողովրդի» իշխանության գործունեության արդյունքը։
Նիկոլ Փաշինյանը ոչ լեգիտիմ դարձրեց մեր բանակը՝ ոչ լեգիտիմ դարձնելով մեր պետությունը։
ՀՀ կորցրած լեգիտիմությունը հետ բերելու 1–ին քայլն իշխանափոխությունն է՝ ազգային նոր իշխանության ձևավորմամբ։
Քանի դեռ ոչ լեգիտիմ Նիկոլ Փաշինյանը վարչապետ է, մեր երկիրն անտերության է մատնվելու, փլուզվելու են պետականությունն ապահովող բոլոր կառույցները, Հայաստանը վերածվելու է տարածքի ու դառնալու է թուրքի բաժին։
2–րդ քայլը՝ հրադադարի ռեժիմի և անվտանգային հարցերի պետական կառավարումը, գերիների վերադարձի կազմակերպումը, անհետ կորածների, զոհերի դիերի հայտնաբերումը, դիակների ճանաչումը, փախստականների խնդիրների լուծումը։
3–րդ քայլը՝ թուրքական 5–րդ շարասյան «մաքրումը»։
4–րդ քայլը՝ սոցիալ–տնտեսական անկումը կանխելն ու հումանիտար ճգնաժամ թույլ չտալը։
5–րդ քայլը՝ հասարակական–քաղաքական մթնոլորտի ապաթունավորումը։
Էլի շատ քայլեր կան անելու, բայց սրանք առաջնայիններից են և հնարավոր են միայն Նիկոլ Փաշինյանի հեռացման դեպքում։

Восстановить легитимность Армении
Мы сейчас имеем государство, безопасность которого обеспечивает другое государство и чье существование висит на волоске. Таковы результаты деятельности власти «народа».
Никол Пашинян делегитимировал нашу армию, сделав нелегитимным также наше государство.
1-ым шагом для восстановления утраченной легитимности является смена власти с формированием новой национальной власти.
Пока премьером является нелегитимный Никол Пашинян, наша страна будет оставаться бесхозной, продолжат разваливаться все обеспечивающие государственность структуры, Армения будет становиться территорией и добычей турка.
2-ой шаг – государственное управление режимом прекращения огня и вопросами безопасности, организация возвращения пленных, обнаружение без вести пропавших и тел погибших, опознание трупов, решение проблем беженцев.
3-ий шаг – «зачистка» турецкой 5-ой колонны.
4-ый шаг – предотвращение социально-экономического спада и недопущение гуманитарного кризиса.
5-ый шаг – детоксикация общественно-политической атмосферы.
Есть также немало других шагов, но эти – первоочередные, и они возможны лишь в случае отстранения Никола Пашиняна.