«Լուսակերտը» վաճառելու ուղղությամբ բանակցություններ են ընթանում
Ըստ մամուլում շրջանառվող լուրերի՝ «Լուսակերտի տոհմային թռչնաբուծական ֆաբրիկայի» սեփականատերը փոխվել է. ընկերությունը ձեռք է բերել «Գետամեջի» թռչնաֆաբրիկայի սեփականատեր, «Դվին» կոնցեռնի ղեկավար Ռաֆիկ Սարգսյանը։
«7օր»–ի հետ զրույցում, սակայն, «Լուսակերտի» թռչնաբուծական ֆաբրիկայի սեփականատեր, ԱԺ ՀՀԿ–ական պատգամավոր Խաչիկ Մանուկյանը հերքել է այդ լուրերը՝ պնդելով, որ ընկերությունը վաճառելու ուղղությամբ միայն բանակցություններ են ընթանում։
–Խոսակցություններ կան, բայց հստակ բան չկա,–ասել է Խ. Մանուկյանը՝ ավելացնելով, որ միայն «Գետամեջի» հետ չեն բանակցություններ տեղի ունենում։
«7օր»–ի հարցին, թե ինչո՞ւ է, այդուհանդերձ, որոշել վաճառել իր ընկերությունը, Խ. Մանուկյանը պատասխանել է.
–Եթե լավ գին են տալիս, ինչո՞ւ չվաճառես։ Չկա, չէ՞, չվաճառվող բան։
Հիշեցնենք, որ 2011թ. մարտի 30–ին ՏՄՊՊՀ–ն «Լուսակերտի տոհմային թռչնաբուծական ֆաբրիկա» ընկերությանը ճանաչել էր գերիշխող դիրքը չարաշահող և տուգանել 100 մլն դրամով։

Ведутся переговоры по продаже Лусакертской птицефабрики
Согласно муссируемой в прессе информации новым владельцем Лусакертской птицефабрики стал руководитель концерна «Двин», владелец «Гетамечской птицефабрики» Рафик Саркисян.
Однако в беседе с корреспондентом «7or» владелец Лусакертской птицефабрики, депутат парламентской фракции РПА Хачик Манукян опроверг эту информацию, утверждая, что относительно продажи компании лишь ведутся переговоры.
«Это всë разговоры, но ничего определенного нет»,- отметил он, добавив, что переговоры ведутся не только с «Гетамечской птицефабрикой».
На вопрос «7or», почему, тем не менее, он решил продать свою компанию, Манукян ответил:
«Если предлагают хорошую цену, почему бы и не продать? Ведь нет ничего непродаваемого?!».
Напомним, что 30 марта 2011 года Государственная комиссия по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Армении признала компанию «Лусакертская птицефабрика» доминирующей на рынке яиц и назначила компании штраф – 2% от доходов компании за 2009г., то есть, 100 млн драмов (около 275 тыс. долларов).