Ընտրություն Հայաստանի ու Նիկոլի միջև
Նիկոլ Փաշինյանը շատ լավ գիտի, թե ինքն ինչ է արել, որ պետք է չաներ և ինչ չի արել, որ պետք է աներ խայտառակ կապիտուլյացիայից խուսափելու համար։ Գիտի ու դրա համար է վախենում։
Նա գիտի, որ ծնկի է բերել ոչ միայն Արցախը, այլ նաև Հայաստանը։ Գիտի ու վախենում է, որ պետությունն ի վերջո իրեն պատժելու է։ Ահա այդ պատժվելու վախից էլ որդեգրել է «Կա՛մ ես կլինեմ Հայաստանում իշխանություն, կա՛մ Հայաստանը չի լինի» կարգախոսը։ Ասել է թե՝ Նիկոլը ինքնապահպանման բնազդից ելնելով շահագրգռված է Հայաստանի կործանմամբ, քանզի միայն այդ դեպքում կարող է խուսափել ծանր հարցերի պատասխանելու բեռից։
Նիկոլն ուղն ու ծուծով հակապետություն է։ Ավերիչ։
Ինչքան նա մնա վարչապետի աթոռին, այնքան կփոքրանա ու կվերանա Հայաստանը։
Վարչապետի աթոռին մնալու Նիկոլ Փաշինյանի ամեն մի օրը, ամեն մի ժամը, ամեն մի րոպեն մոտեցնում է Հայաստանի կործանումը։ Յուրաքանչյուր ՀՀ քաղաքացի, հետևաբար, պետք է ընտրություն կատարի Հայաստանի ու Նիկոլի միջև։
Քանի դեռ Նիկոլ Փաշինյանն աթոռին է, հանգիստ չի լինելու Երևանից մինչև Վարդենիս, Գյումրիից մինչև Մեղրի, Վանաձորից մինչև Գավառ։
Նիկոլը համազգային աղետ է, կապիտուլյացիայի խորհրդանիշ և նեկրոֆիլ։
Նրա հեռացումը բոլորիս կյանքի ու արժանապատվության հարց է, մեր երկրի անվտանգության ապահովման ու չկործանման անհրաժեշտ նվազագույն նախապայմանը։
Ինքս ամեն ինչ անելու եմ մեր երկիրն այս արհավիրքից ազատելու համար։ Սա այլևս ազգային–ազատագրական պայքար է։ Ներքին թուրքի դեմ։

Выбор между Арменией и Николом
Никол Пашинян прекрасно знает, что сделал из того, что не должен был делать, и чего не сделал из того, что должен был, чтобы избежать позорной капитуляции. Знает, поэтому и боится.
Он знает, что поставил на колени не только Арцах, но и Армению. Знает и боится, что государство его в итоге накажет. Из-за этого страха быть наказанным он и вооружился лозунгом «Или я буду властью в Армении, или Армении не будет». То есть, исходя из инстинкта самосохранения, Никол заинтересован в уничтожении Армении, так как лишь в этом случае он может избежать необходимости отвечать на тяжелые вопросы.
Никол – антигосударство до мозга костей. Он деструктивен.
Чем дольше он будет оставаться в премьерском кресле, тем меньше будет становиться, а затем исчезнет Армения.
Каждый день, каждый час и каждая минута пребывания Никола Пашиняна в премьерском кресле приближают гибель Армении. Следовательно, каждый гражданин РА должен сделать выбор между Арменией и Николом.
Пока Никол Пашинян в своем кресле, неспокойно будет от Еревана до Вардениса, от Гюмри до Мегри, от Ванадзора до Гавара.
Никол – общенациональное бедствие, символ капитуляции и некрофил.
Его отстранение – вопрос жизни и достоинства всех нас, минимально необходимое предусловие обеспечения безопасности нашей страны и ее неуничтожения.
Я сделаю всё от меня зависящее для избавления нашей страны от этой напасти. Впредь это – национально-освободительная борьба. Против внутреннего турка.