Սերժ Սարգսյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Շվեյցարիայի Համադաշնություն
Այցի շրջանակում Հանրապետության ղեկավարը հանդիպումներ կունենա Շվեյցարիայի նախագահ տկն. Միշելին Կալմի-Ռեյի, Ազգային խորհրդի նախագահ Ժան-Ռընե Ժերմանիեի հետ: Նախատեսված է նաև Նախագահի հանդիպումը Շվեյցարիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Սերժ Սարգսյանը կայցելի նաև Գրքի և մամուլի 25-րդ միջազգային ցուցահանդես-տոնավաճառ, հայկական տաղավարում կծանոթանա Հայաստանի և Սփյուռքի հրատարակչությունների տպագրած գրքերին, կդիտի «Հայաստանի 12 մայրաքաղաքները» ցուցադրությունը: Հանրապետության ղեկավարը ներկա կգտնվի նաև հայ մատենագրության թվանշային գրադարանի շնորհանդեսին, կայցելի ժամանակակից արվեստի ցուցահանդես:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր՝ մայիսի 2-ին պաշտոնական այցով կմեկնի Շվեյցարիայի Համադաշնություն: Այցի շրջանակում Հանրապետության ղեկավարը հանդիպումներ կունենա Շվեյցարիայի նախագահ տկն. Միշելին Կալմի-Ռեյի, Ազգային խորհրդի նախագահ Ժան-Ռընե Ժերմանիեի հետ: Նախատեսված է նաև Նախագահի հանդիպումը Շվեյցարիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Սերժ Սարգսյանը կայցելի նաև Գրքի և մամուլի 25-րդ միջազգային ցուցահանդես-տոնավաճառ, հայկական տաղավարում կծանոթանա Հայաստանի և Սփյուռքի հրատարակչությունների տպագրած գրքերին, կդիտի «Հայաստանի 12 մայրաքաղաքները» ցուցադրությունը: Հանրապետության ղեկավարը ներկա կգտնվի նաև հայ մատենագրության թվանշային գրադարանի շնորհանդեսին, կայցելի ժամանակակից արվեստի ցուցահանդես:

Серж Саргсян отправится с официальным визитом в Швейцарию
Сегодня президент РА Серж Саргсян с официальным визитом отправится в Швейцарскую Конфедерацию, сообщает официальный сайт главы государства.
В рамках визита глава республики встретится с президентом Швейцарии госпожой Мишелин Кальми-Рей, председателем Национального совета Жаном-Рене Жерманье. Намечается также встреча президента с представителями армянской общины Швейцарии.
Серж Саргсян посетит также 25-ую Международную выставку-ярмарку книги и прессы, в армянском павильоне ознакомится с книгами, опубликованными издательствами Армении и Диаспоры, осмотрит выставку «12 столиц Армении».
Кроме того, глава республики будет присутствовать на презентации цифровой библиотеки армянского летописания, посетит выставку современного искусства.