Նստացույցի պատրաստ մասնակիցներին տուն ուղարկողներից մեկն էլ Զոյա Թադևոսյանն է եղել
Երեկ, երբ ՀԱԿ երթից հետո Ազատության հրապարակ վերադարձած մի քանի 10–յակ մասնակիցներ դժգոհել են Լևոն Տեր–Պետրոսյանի ելույթի այն հատվածից, որում նա իշխանություններին տված վերջնաժամկետը ևս մեկ ամսով հետաձգում է, և ցանկացել են նստացույց անցկացնելԱզատության հրապարակում, նրանց հանգստացնողներից մեկն էլ եղել է «Ժողովրդի իշխանություն» քաղաքական-հասարակական նախաձեռնության ներկայացուցիչ Զոյա Թադևոսյանը։
–Ի՞նչ է, պետք է մենք իշխանությունների վրա հարձակվենք ու փորձենք այս երկիրն ամբողջությամբ քաոսի՞ վերածել։ Իհարկե, մենք մեկ ազգ ենք, մեկ պետություն ենք, ժողովուրդ ենք, կան այլ ազգեր մեր կողքին, մենք բոլորս միասնական պետք է պայքարենք մեր երկիրը կարգի բերելու, մեր երկրում, ի վերջո, ժողովրդավարություն, ժողովրդի իշխանություն հաստատելու համար։ Դա նորմալ է, և ես գտնում եմ, որ ամեն ինչ ճիշտ է,–«7օր»–ի հետ զրույցում ասել է Զ. Թադևոսյանը։
Այդուհանդերձ, նա հավելել է, թե մարդիկ այլևս չեն համբերում, 3 տարի պայքարում են, և ջրբաժանի օր էր հայտարաված, մարդիկ էլ դրան սպասում էին, իսկ ինքը փորձել է այդ մարդկանց լարվածությունը մեղմել, ու մի քանի հորդորներից հետո, Զ. Թադևոսյանի խոսքերով, նրանք հանգիստ տուն են գնացել։
–Գալիս են մարդիկ, ովքեր ուզում են շուտափույթ, հնարավորինս արագ փոփոխություններ, և պատկերացումները հեղափոխական են։ Այն ազդեցությունը, որ թողել է աֆրիկյան երկրների հեղափոխությունը, դեռևս շարունակում է հատվածներում պահպանվել։ Մարդիկ այդ արագընթաց փոխոխություններին են սպասում, և ես կարծում եմ, որ նրանք էլ ճիշտ են, որովհետև ասում են՝ կուշտը սովածին չի հասկանում։ Մարդիկ աշխատանք չունեն, փոփոխություն են ուզում, որպեսզի որոշում կայացնեն՝ մնա՞ն այս երկրում, թե հեռանան,–ավելացրել է Զ. Թադևոսյանը։
Երեկ, երբ ՀԱԿ երթից հետո Ազատության հրապարակ վերադարձած մի քանի 10–յակ մասնակիցներ դժգոհել են Լևոն Տեր–Պետրոսյանի ելույթի այն հատվածից, որում նա իշխանություններին տված վերջնաժամկետը ևս մեկ ամսով հետաձգում է, և ցանկացել են նստացույց անցկացնել Ազատության հրապարակում, նրանց հանգստացնողներից մեկն էլ եղել է «Ժողովրդի իշխանություն» քաղաքական-հասարակական նախաձեռնության ներկայացուցիչ Զոյա Թադևոսյանը։

Зоя Тадевосян: «Мы, что, должны наброситься на властей и попытаться превратить страну в хаос?»
Вчера, когда после шествия АНК несколько десятков участников митинга, вернувшихся на площадь Свободы, выразили недовольство той частью выступления лидера АНК Левона Тер-Петросяна, в которой он продлил предъявленный властям срок выполнения требований на месяц, и изъявили желание провести сидячую демонстрацию на площади Свободы, в числе успокаивающих их лиц, была и представительница общественно-политической инициативы «Власть народа» Зоя Тадевосян.
«Мы, что, должны наброситься на властей и попытаться полностью превратить страну в хаос? Конечно, мы являемся одной нацией, одним государством, народом. Рядом с нами есть и представители других национальностей. Мы должны вместе бороться за установление порядка в нашей стране, за утверждение демократии и власти народа. Это нормально, и я считаю, что всë правильно», - в беседе с «7or» отметила она.
Тем не менее, она добавила, что люди больше не могут терпеть, ведь они борются три года. По ее словам, было объявлено о дне водораздела, люди ждали этого, а она попыталась смягчить напряженность, и после нескольких призывов люди спокойно разошлись по домам.
«Приходят люди, которые хотят скорейших перемен, и их представления носят революционный характер. Воздействие, которое оказали на их настроения революции в африканских странах, пока еще продолжает сохраняться. Люди ждут динамичных изменений и, на мой взгляд, они правы, так как, говорят, сытый голодного не разумеет. У людей нет рабочих мест, они хотят перемен, чтобы решить, остаются ли они в этой стране или покидают ее», - добавила Зоя Тадевосян.