Ադրբեջանի իշխանությունները պաշտոնապես հաստատել են երկրի ազգային հերոս Շուքյուր Համիդովի ոչնչացվելու լուրը
Ադրբեջանի նախագահի կայքը պաշտոնապես հաստատել է երկրի ազգային հերոս, գնդապետ Շուքյուր Համիդովի ոչնչացվելու լուրը։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Ադրբեջանի նախագահի կայքում հաղորդագրություն է տեղադրվել այն մասին, որ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը զանգահարել է Շուքյուր Համիդովի հորը և ցավակցություն հայտնել։
Շուքյուր Համիդովը ոչնչացվել է Կուբաթլուի շրջանում (Քաշաթաղ) մարտերի ընթացքում, ինչի մասին հոկտեմբերի 22-ին հայտնել են ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
Շուքյուր Համիդովը Ադրբեջանի ազգային հերոսի կոչում էր ստացել 2016 թվականի ապրիլյան մարտերի ժամանակ գործողությունների համար։ Այն ժամանակ նա եղել է Ադրբեջանի ԶՈՒ 2-րդ կորպուսի 706-րդ բրիգադի հրամանատար։

Власти Азербайджана официально подтвердили гибель национального героя страны Шукюра Гамидова
На сайте президента Азербайджана дано официальное подтверждение известии о гибели национального героя страны полковника Шукюра Гамидова. Как сообщает «Арменпресс», на сайте президента Азербайджана размещено сообщение о том, что президент Азербайджана Ильхам Алиев звонил отцу Шукюра Гамидова, чтобы выразить соболезнования.
Шукюр Гамидов был убит в ходе боевых действий в районе Кашатага. Об этом 22 октября сообщили азербайджанские СМИ.
За военные действия в апрельских боях 2016 года Шукюр Гамидов был удостоен звания Национального героя Азербайджана. В то время он был командиром 706-й бригады 2-го корпуса Вооруженных сил Азербайджана.