Ավելի քան 70 հրթիռ է ընկել Իրանի սահմանային քաղաքի տարածքում
Արևելյան Ադրբեջան (Իրան) նահանգի քաղաքական և անվտանգության հարցերով նահանգապետի տեղակալը տեղեկացրել է, որ ավելի քան 70 հրթիռ է ընկել Իրանի սահմանային Խոդաաֆարին քաղաքի տարածքում՝ Ղարաբաղյան հակամարտության գոտուց, հայտնում է iranpress.com-ը:
«Հրթիռները ընկել են Խոդաաֆարին քաղաքի մի քանի գյուղ, բայց, բարեբախտաբար, ոչ ոք չի տուժել»,-ասել է նա:
Նրա խոսքով՝ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության սկզբից մինչ օրս ընդհանուր առմամբ 68 հրթիռ է ընկել Իրանի սահմանային շրջանները. «Միայն այսօր 71 հրթիռ է ընկել Խոդաաֆարին քաղաքի տարածք»:
Արևելյան Ադրբեջանի փոխնահանգապետի քաղաքական և անվտանգության հարցերով տեղակալն ընդգծել է. «Ղարաբաղում հակամարտության կողմերը նախազգուշացվել են նման գործողությունների անթույլատրելիության մասին, իշխանությունները միջոցներ են ձեռնարկել նաև հետագայում նման դեպքերը կանխելու համար»:

Более 70 ракет упало на территорию приграничного иранского города
Заместитель губернатора по вопросам политики и безопасности провинции Восточный Азербайджан (Иран) заявил, что более 70 ракет упало на территорию приграничного иранского города Ходаафарин из зоны карабахского конфликта, сообщает «iranpress.com».
«Ракеты попали по нескольким селам рядом с городом Ходаафарин, но, к счастью, никто не пострадал», – заявил он.
По его словам, с начала нагорно-карабахского конфликта до сегодняшнего дня в приграничные районы Ирана попало в общей сложности 68 ракет, добавив: «Только сегодня 71 ракет попали в город Ходаафарин».
Заместитель губернатора Восточного Азербайджана по политическим вопросам и вопросам безопасности подчеркнул: «Иранские пограничные войска приняли правовые меры, и сторонам, участвующим в войне в Нагорном Карабахе, было дано серьезное предупреждение о предотвращении подобных инцидентов».
Стороны конфликта в Карабахе были предупреждены о недопустимости подобных действий, власти также предприняли меры по предотвращению таких инцидентов в будущем.