Վրաստանի ոստիկանությունը հարցաքննում է Զուգդիդիում ազատ արձակված պատանդներին
Ավելի վաղ Զուգդիդիում Վրաստանի բանկի մասնաճյուղում պատանդ վերցվածների առողջական վիճակը, որոնք ազատ են արձակվել, կայուն Է, նրանց հարցաքննում են հետաքննչական միջոցառումների շրջանակներում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, լրագրողներին հայտարարել Է Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության փոխղեկավար Վլադիմիր Բորցվաձեն:
Ինքնաձիգով եւ նռնակով զինված առեւանգիչը հոկտեմբերի 21-ին ներխուժել Է Զուգդիդիում Վրաստանի բանկի մասնաճյուղի շենք եւ պատանդներ վերցրել. նա պահանջել Է 500 հազար դոլար: Հատուկ գործողությունը տեւել Է ամբողջ օրը: Ավելի ուշ ՆԳ նախարարությունը հաղորդել Է, որ 43 պատանդները, որոնց առեւանգիչը փուլ առ փուլ բաց Է թողել, փոխանակելով ՆԳ նախարարության պաշտոնյա Ավթանդիլ Գալդավայի հետ, նրա ու եւս երեք պատանդների հետ միասին լքել Է բանկի շենքը եւ հեռացել ոստիկանական ավտոմեքենայով: Ներկայում հանցագործի որոնումներ են իրականացվում:
«Նրանց մի մասն արդեն հարցաքննվել Է, մյուսների նկատմամբ հետաքննչական միջոցառումներ են իրականացվում: Բոլոր պատանդներն ազատ են արձակվել, նրանց առողջական վիճակը կայուն Է, ոչ ոք վնասվածքներ չունի: Մանրամասնությունների մասին մենք չենք կարող խոսել»,-հայտարարել Է Բորցվաձեն, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Грузинская полиция допрашивает освобожденных в Зугдиди заложников
Состояние здоровья всех освобожденных заложников, захваченных ранее в филиале банка Грузии в Зугдиди, стабильное, их допрашивают в рамках следственных мероприятий, заявил журналистам заместитель главы МВД Грузии Владимир Борцвадзе, передает РИА «Новости».
Вооруженный автоматом и гранатой захватчик в среду ворвался в здание филиала банка Грузии в Зугдиди и захватил заложников, он требовал 500 тысяч долларов. Спецоперация длилась в течение всего дня. Позже МВД сообщило, что 43 заложника освобождены, которых захватчик поэтапно выпустил в обмен на чиновника МВД Автандила Галдава и вместе с ним и еще тремя заложниками покинул здание банка и уехал на полицейском автомобиле. На данный момент ведутся поиски преступника.
«Часть из них уже допрошены, в отношении остальных ведутся следственные мероприятия. Все заложники освобождены, состояние их здоровья стабильное, повреждений нет ни у кого. Говорить о деталях дел мы не можем», – заявил Борцвадзе.